Dabar populiaru
Publikuota: 2016 vasario 9d. 08:18

Teismas išklausys kaltinamųjų Sausio 13-osios byloje parodymus

Teismo posėdis Sausio 13-osios byloje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Advokatų pajėgos Sausio 13-osios teismo procese

Vilniaus apygardos teismas antradienį planuoja išklausyti kaltinamųjų Sausio 13-osios byloje parodymus.

Pirmadienį teismas nusprendė pirmiausia paskelbti teismo posėdžiuose nedalyvaujančiųjų parodymus, vėliau apklausti Genadijų Ivanovą ir Jurijų Melį, kurie dalyvauja teismo procese.

Vienas iš kaltinamųjų Sausio 13-osios byloje, už akių teisiamas Anatolijus Ivanickis šių metų sausį spaudai yra sakęs, kad prieš 25 metus „neturėjęs pasirinkimo“ ir prie Lietuvos radijo ir televizijos komiteto pastato šaudęs į žmones, nes jie būtų jį nužudę.

„Mums reikėjo šaudyti tuščiais šoviniais į orą, tačiau protestuotojai nebuvo kvaili ir suprato, kad mes šaudome tuščiais šoviniais, todėl jie pradėjo atiminėti mūsų ginklus. Neturėjome pasirinkimo, turėjome į juos šauti, nes jie būtų mus nužudę“, – Ukrainos televizijai „Ukraine Today“ sakė A.Ivanickis.

Tuo metu Sausio 13-osios bylos kaltinimą teisme palaikantis prokuroras Gintautas Paškevičius BNS tvirtino, kad nepaisant to, iš kokių šovinių šaudė A.Ivanickis, šturmuojant Radijo ir televizijos komiteto pastatą, jis atsako už visus sovietų struktūrų veiksmus 1991 metų sausį.

Prokuroras teigė, kad tiriant bylą A.Ivanickis apklaustas Ukrainoje, jam įtarimai pateikti. Tai padarė Ukrainos pareigūnai pagal Lietuvos teisinės pagalbos prašymą.

Pasak G.Paškevičiaus, SSRS Gynybos ministerijos 76-osios Oro desanto divizijos 237-ojo pulko Slaptosios tarnybos viršininku tarnavęs puskarininkis A.Ivanickis prieš 25 metus dalyvavo užimant Radijo ir televizijos komiteto pastatą.

Vilniaus apygardos teismas praėjusį mėnesį pradėjo nagrinėti Sausio 13-osios bylą. Tai viena didžiausių teisėsaugos bylų nepriklausomos Lietuvos istorijoje.

Joje daugiau kaip 60 buvusių sovietų pareigūnų kaltinami karo nusikaltimais ir nusikaltimais žmoniškumui. Visi, išskyrus du, bus teisiami už akių. Dauguma kaltinamųjų gyvena Rusijoje ir Baltarusijoje, kurios atsisakė suteikti Lietuvai teisinę pagalbą.

1991 metų sausio 13-osios naktį Sovietų sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą žuvo 14 žmonių.

1999 metais Sausio 13-osios byloje dėl antivalstybinių organizacijų kūrimo ir kitų nusikaltimų kalėti buvo nuteisti šeši asmenys. Byla dėl karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui pirmyn pasistūmėjo priėmus įstatymo pataisas dėl teismo proceso už akių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min