Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 10d. 10:57

Teismas išteisino advokatą

Teismas
Ramūno Danisevičiaus/Scanpix nuotr. / Teismas

Advokatas Andrius Gudžinskas penktadienį Šiaulių apygardos teisme išgirdo išteisinamąjį nuosprendį. Jis, dalyvaudamas išžaginimo byloje, buvo apkaltintas daręs aukai spaudimą.

Kupiškio rajono apylinkės teismas Panevėžio advokatą A.Gudžinską buvo pripažinęs kaltu dėl poveikio darymo žagintojų aukai. Tokį sprendimą advokatas apskundė, o vakar Šiaulių apygardos teisme buvo išteisintas.

Po nuosprendžio advokatas A.Gudžinskas žurnalistams neprašomas pareiškė, jog sprendimo neskųs. Vėliau atviravo, jog ši jam laimingai pasibaigusi byla pagadino sveikatą. Jis net pradėjęs rūkyti.

A.Gudžinsko duomenimis, Lietuvoje dar nėra nė vieno advokato, teisto už poveikio darymą savo ginamųjų priešams. „Tiesa, aš net nebuvau tų žagintojų gynėjas. Kai jie buvo nuteisti, aš sutikau padėti apskųsti sprendimą“, – po nuosprendžio kalbėjo advokatas.

Kaip teigia išteisintasis, jis padarė taktinę klaidą, nes elgėsi tiksliai pagal įstatymus. Prie apeliacijos dokumentų jis pridėjo ir išžagintosios merginos surašytą dokumentą. Jame mergina pakeitė anksčiau duotus parodymus ir savo skriaudikų nebekaltino. „Kaip advokatas, negaliu kenkti savo ginamiesiems. Kaip teisininkas, turėjau skubiai pranešti apie merginos nusikaltimą – parodymų keitimą. Tai ir padariau įteikdamas teismui jos raštą.“

Raštas sukėlė prokurorų įtarimų. Pradėta aiškintis, ar advokatas nedarė spaudimo merginai.

Kaip pasakoja pats išteisintasis advokatas, jam merginos žagintojai atnešė ranka rašytą lapelį, kuriame mergina atsisako pretenzijų savo skriaudikams. Advokatas pasiūlė viską surašyti pagal raštvedybos kanonus. „Susirinko visi – jaunuoliai, mergina, jos mama. Visų akivaizdoje perrašėme lapelį teisine tvarka“, – prisiminė advokatas ir teigė, jog jis grasinimais bandė atvesti merginą į protą. Aiškino, jog keisti parodymus yra nusikalstama – galima net baudžiamąją bylą užsidirbti. Tačiau, anot advokato, mergina savo noru nusprendė keisti parodymus.

Kol vyko tyrimas, A.Gudžinskas buvo išbrauktas iš advokatų sąrašų. Tai padarė Lietuvos advokatų taryba. Iškart po nuosprendžio A.Gudžinskas sakė siųsiąs kopiją tarybai. Ji nuspręs, ar sugrąžinti išteisintąjį į advokatų gretas.

A.Gudžinskas anksčiau yra dirbęs Šiaulių prokuratūroje. Daug prisidėjo surandant ir nuteisiant Valstybinės mokesčių inspekcijos Šiaulių skyriaus sprogdintojus.

„Lietuvos žinios“
Temos: 1 Advokatas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

00:38
00:18
29:38

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai
Parašykite atsiliepimą apie 15min