Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas išteisino Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininką Dainių Radzevičių dėl Vito Tomkaus apšmeižimo

Dainius Radzevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dainius Radzevičius
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
A A

Vilniaus apygardos teismas penktadienį visiškai išteisino Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininką Dainių Radzevičių, kuris buvo kaltinamas „Respublikos“ leidėjo Vito Tomkaus apšmeižimu.

„Teismas mane visiškai išteisino dėl Vito Tomkaus šmeižto mano komentare „Wikileaks: V.Tomkaus  „Respublika„ išdavė ir pardavė žurnalistiką“, – savo „Facebook“ paskyroje pranešė pats D.Radzevičius.

Papildyta 11.50 val.: Kaip praneša agentūra BNS, aukštesnės instancijos teismas panaikino birželio pabaigoje Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismo apkaltinamąjį nuosprendį ir konstatavo, kad D.Radzevičius nepadarė veikos, turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Vilniaus apygardos nuosprendis šioje privataus kaltinimo byloje yra galutinis – įstatymas nenumato galimybės šalims jį skųsti toliau.

„Manau, kad šiuo nuosprendžiu žurnalistams grąžinama teisė viešai skelbti problemas“, – po išteisinimo teisme sakė D.Radzevičius.

Apylinkės teismo nuosprendžiu Lietuvos žurnalistų sąjungos vadovui buvo skirta 2,6 tūkst. litų bauda. Be to, D.Radzevičiui nurodyta sumokėti leidėjui 10 tūkst. litų neturtinės žalos. V.Tomkus iš D.Radzevičiaus prašė priteisti milijoną litų.

Po apygardos teismo nuosprendžio civilinis ieškinys paliktas nenagrinėtu.

Leidėjas į teismą kreipėsi privataus kaltinimo tvarka.

D.Radzevičius teisme kaltas neprisipažino ir paaiškino, kad komentaras, dėl kurio paskelbimo jį kaltina V.Tomkus, susijęs su žurnalistikos etika ir problemomis, o ne su V.Tomkumi asmeniškai, tai buvo rašinys apie konkrečias žiniasklaidos priemones, kurios minimos įvairiuose šaltiniuose.

Papildyta 15.20 val.: D.Radzevčiaus advokatas, advokatų kontoros SORAINEN partneris Kęstutis Švirinas po šio teismo sprendimo sakė: „Šios dienos sprendimu Vilniaus apygardos teismas visiškai panaikino Vilniaus m. 2 apylinkės teismo nuosprendį ir tuo konstatavo, jog žemesnės instancijos teismas neatskyrė nuomonės sąvokos nuo informacijos, t.y. žmogus negali būti teisiamas už nuomonę. Šis argumentas yra kertinis, nes jis ir parodo, jog Lietuva išlaikė žmogaus teisių dalyko egzaminą, nes laisvė reikšti nuomonę apie įvykius negali būti taip griežtai ribojama, kaip kad taikant baudžiamąją atsakomybę - grasinant kalėjimu. Manau, kad šio sprendimo reikšmė žurnalistikos veiklos atžvilgiu yra ypatingai didelė.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min