Tiesiogiai
15min be reklamos
2022 12 06, 13:42

Teismas kyšininkavusiam miškininkui skyrė 22,5 tūkst. eurų baudą

Vilniaus apygardos teismas Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tirtoje byloje pripažino kaltu dėl kyšininkavimo Aplinkos ministerijos Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus vyriausiąjį specialistą Darių Navalinską.
Apsilankymas Labanoro girios kirtimuose
Asociatyvi nuotr. / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Teismas nuteistam asmeniui skyrė 22 500 eurų baudą ir atėmė teisę 3 metus dirbti valstybės tarnyboje. Ikiteisminio tyrimo metu D.Navalinskas buvo nušalintas nuo pareigų.

Bylos duomenimis, miškininkas reikalavo duoti kyšį už neteisėtą veikimą vykdant įgaliojimus – vietoj to, kad būtų surašytas savavališko miško kirtimo aktas, pareikalavo iš miško savininko 10 000 eurų kyšio už leidimo miškui kirsti išdavimą po to, kai miškas jau buvo iškirstas.

STT Centrinė tyrimų valdyba pradėjo ikiteisminį tyrimą miško savininkui pranešus apie Miškų ūkio priežiūros skyriaus vyriausiojo specialisto reikalaujamą kyšį.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko STT Centrinė tyrimų valdyba, tyrimą kontroliavo – Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min