Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas leido suimti kyšininkavimo byloje įtariamą prokurorę Liliją Balaišienę

Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorė Lilija Balaišienė
BFL nuotr. / Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorė Lilija Balaišienė
Šaltinis: BNS
0
A A

Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorei Lilijai Balaišienei, įtariamai kyšininkavimu, teismas sekmadienį skyrė kardomąją priemonę – suėmimą iki gruodžio 31 dienos. Tuo tarpu generalinio prokuroro sprendimu pirmadienį pradėtas tarnybinis patikrinimas, prokurorė tyrimo laikotarpiui yra nušalinta nuo pareigų. Teigiama, kad 4 900 eurų kyšis prokurorei per tarpininką buvo duotas, kad teismo nepasiektų buvusio Vilniaus „Ledo rūmų“ direktoriaus Igorio Vinogradovo ekonominių nusikaltimų byla.

Ikiteisminis tyrimas dėl prekybos poveikiu ir galimo kyšininkavimo buvo pradėtas generalinio prokuroro sprendimu dar gruodžio 16 dieną.

Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos pareigūnai atliekantys tyrimą įtaria, kad prokurorė L.Balaišienė susitarė priimti ir netiesiogiai priėmė iš vieno verslininko didelės vertės kyšį už neteisėtą veikimą vykdant savo įgaliojimus.

Kartu su kyšininkavimu įtariama prokurore buvo sulaikyti dar du asmenys, tačiau po apklausų jie paleisti, jiems skirtos švelnesnės kardomosios priemonės.

Pasak LNK Žinių, kyšis buvo duotas, kad teismo nepasiektų verslininko (buvusio Vilniaus „Ledo rūmų“ direktoriaus Igorio Vinogradovo) ekonominių nusikaltimų byla. Pinigai (4 900 eurų), kurie duoti, kaip kyšis, nerasti.

L.Balaišienė ketino išeiti iš prokuratūros ir jau buvo išlaikiusi advokatūros egzaminą.

Į Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) akiratį patekusi prokurorė sulaikyta penktadienio pavakare.

Prokurorė dirba Antrajame baudžiamojo persekiojimo skyriuje.

Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius BNS sakė, kad prokurorė buvo sulaikyta po darbo.

„Žinau dėl ko ir kaip. Šiuo metu į tuos klausimus, kuriuos man užduodate, atsakys ikiteisminis tyrimas. Dirbo labai gerai, pretenzijų nebuvo“, – sakė prokuratūros vadovas.

Tyrimą atlieka STT ir Generalinė prokuratūra.

L.Balaišienė palaikė valstybinį kaltinimą Seimo nario Roko Žilinsko, taip pat buvusio sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio patarėjo Dariaus Prialgausko byloje, sukčiavimu įtariamų Rumunijos piliečių, žlugusio Ūkio banko Ukmergės filialo vadovų, kaltinamų piktnaudžiaudami tarnybine padėtimi, baudžiamosios bylose.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min