Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 26, 17:29

Teismas: Marius Civinskas pagrįstai nuteistas dėl nužudymo, įvykdyto prieš 16 metų

Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį atmetė už prieš 16 metų Palangoje įvykdytą nužudymą kalėti nuteisto Mariaus Civinsko ir jo advokato skundus. „Skundai nuteistojo ir jo gynėjo atmesti“, – BNS sakė teismo atstovė Venta Valčackienė. Skundais prašyta panaikinti apkaltinamąjį nuosprendį ir vyrą išteisinti.
Marius Civinskas
Marius Civinskas Klaipėdos teisme / J. Andriejauskaitės / 15min nuotr.

2006 metais Palangoje per konfliktą žmogų nušovusiam M. Civinskui Klaipėdos apygardos teismas skyrė dešimt metų kalėjimo, jis taip pat turės atlyginti kelių dešimčių tūkstančių eurų žalą nužudytojo artimiesiems.

Po Apeliacinio teismo verdikto Klaipėdos apygardos teismo nuosprendis įsiteisėjo.

M.Civinskas 13 metų slėpėsi Airijoje, tačiau 2019 metais užsienyje buvo sulaikytas ir suimtas.

Lietuvos policijos nuotr./Marius Civinskas jaunystėje
Lietuvos policijos nuotr./Marius Civinskas jaunystėje

Bylos duomenimis, 2006 metų pavasarį automobilių vairavimo aikštelėje, Palangoje kilus konfliktui aiškinantis tarpusavio santykius, vyras vieną kartą šovė į nugarą savo draugui, šis dėl krūtinės ląstos sužalojimo ir kairiojo plaučio pažeidimo netrukus Palangos ligoninėje mirė.

Nustatyta, kad nužudytasis sužalotas medžiokliniu šautuvu, šauta iš labai artimo atstumo.

M. Civinskas savo kaltės nepripažino ir teigė, kad jis kartu su dviem draugais, iš kurių vienas buvo nukentėjusysis, atvažiavo į įvykio vietą išsiaiškinti santykių su kitais vaikinais. Jų palaikyti dviem automobiliais atvyko vaikinai iš Kretingos.

Prasidėjus muštynėms pasigirdo šūvis, visi išsilakstė, o pašautas nukentėjusysis buvo įkeltas į automobilį. Kartu buvęs bičiulis nuvežė sužeistą draugą į ligoninę, o kaltinamasis iš aikštelės pabėgo, nes išsigando, kad gali būti neteisingai apkaltintas.

Bylą pirmąja instancija išnagrinėjęs apygardos teismas, įvertinęs kaltinamojo ir visų teisiamajame posėdyje apklaustų liudytojų parodymus, nustatė, kad įvykio dieną išsiaiškinti dėl boulinge kilusio konflikto susitiko dvi jaunuolių grupės.

Vieną jaunuolių grupę sudarė kaltinamasis, jo nušautas draugas ir dar vienas bičiulis, kitą jaunuolių grupę sudarė šeši jaunuoliai. Nors kaltinamasis teigė, kad konflikte dalyvavo nenustatytas skaičius asmenų ir bet kuris iš jų galėjo nušauti jo draugą, tačiau teismas tokius kaltinamojo parodymus atmetė kaip visiškai nekonkrečius ir vertino kaip jo pasirinktą gynybos poziciją.

Teismas iš kaltinamojo priteisė nužudytojo motinai 15 tūkst. eurų neturtinės žalos, seserims – po 5 tūkst., dukrai – 10 tūkst., taip pat priteisė po 1,8 tūkst. eurų turtinės žalos seserims ir 17,4 tūkst. turtinės žalos (netektas išlaikymas žuvus tėvui) nužudytojo dukrai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min