Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 27d. 07:16

Teismas nagrinėja Eglės Jackaitės algos šuolį: ar tai padaryta fiktyviai, siekiant gauti didelę motinystės išmoką?

Eglė Jackaitė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Eglė Jackaitė

Nekilnojamojo turto agentūroje įsidarbinusiai nėščiai aktorei Eglei Jackaitei po mėnesio alga nuo tūkstančio litų pakilo iki 12 tūkst. litų. Iš kur toks dosnumas, pirmadienį buvo narpliojama teisme, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Pirmadienį prieš teismą stojusi Klaipėdos dramos teatro aktorė E.Jackaitė nepripažino, jog prieš gimstant sūnui fiktyviai įsidarbino, kad gautų didžiulę motinystės išmoką.

Teisiamoji tokias bylas vadino valstybės gėda, rašoma dienraštyje „Lietuvos rytas“.

Gimus sūnui E.Jackaitei buvo išmokėta 32 tūkst. litų motinystės išmokų. Gauti dar 119 tūkst. litų, kol vaikui sueis dveji metai, ji nespėjo – kilo motinystės išmokų skandalas.

Į teisiamųjų suolą dėl sukčiavimo stambiu mastu, apgaulingo apskaitos tvarkymo ir dokumentų klastojimo dviejų sūnų motina 37 metų E.Jackaitė sėdo kartu su bendrovės „4 Real” vadove 25 metų Erika Kabečiūte.

Šioje bendrovėje, prekiaujančioje nekilnojamuoju turtu, E.Jackaitė įsidarbino 2008 metų birželio 26-ąją. Moteris tuo metu jau laukėsi. Jos sūnus gimė 2009-ųjų sausio 29-ąją.

E.Jackaitė tapo marketingo projektų vadove. Pagal birželį pasirašytą darbo sutartį aktorei buvo numatyta mokėti 1 tūkst. litų atlyginimą.

Tačiau jau liepos 1-ąją įmonės vadovė nutarė naujokei atlyginimą padidinti iki 12 tūkst. litų. Tokio dydžio alga jai buvo mokama pusmetį.

Pirmadienį prasidėjusiame teisme nebuvo paaiškinta, už kokius nuopelnus E.Jackaitei buvo mokami tokie dideli pinigai.

Į teismo posėdį buvo iškviestas ir E.Jackaitės buvęs vyras bei sūnaus tėvas Karolis Malinauskas. Vyras tikino žinojęs, kad moteris įsidarbino bendrovėje „4 Real”, ieškojo klientų, gaudavo 5–6 tūkst. litų į rankas.

Kaltinamoji E.Kabečiūtė teigė kalbėsianti tik tuomet, kai bus apklausti visi liudytojai.

E.Jackaitė parodymus teiks po darbdavės.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min