Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 18d. 17:45

Teismas neleido „tulpiniui“ A.Vertelkai bausmės atlikinėti švelnesnėmis sąlygomis

A.Vertelka Aukščiausiajame Teisme
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / A.Vertelka Aukščiausiajame Teisme

Kauno apygardos teismas ketvirtadienį atmetė už nužudymus iki gyvos galvos nuteisto buvusio Panevėžio „tulpinių“ lyderio Algimanto Vertelkos prašymą leisti atlikti bausmę ne kalėjimo, o švelnesnėmis pataisos namų sąlygomis Pravieniškėse.

Alytaus apylinkės teismo sprendimas liko nepakeistas.

„Apylinkės teismas teisingai įvertino bylos aplinkybes, (...) dėl nuteistojo perkėlimo į pataisos namus tęsti bausmės atlikimą, ir padarė bylos duomenimis pagrįstą išvadą, jog skundžiamoje nutartyje aptartų aplinkybių visuma dar neleidžia spręsti, kad A.Vertelkai atliekant bausmę pataisos namų sąlygomis, bus pasiekti bausmės tikslai“, – paskelbė teismas.

Ši nutartis neskundžiama ir įsigalioja nuo priėmimo dienos.

A.Vertelka nelaisvėje laikomas nuo 2001 metų lapkričio.

Kaip BNS sakė Kalėjimų departamento atstovė Simona Banėnienė, nuteistasis bausmę kalėjimo režimu šiuo metu atlieka Alytaus pataisos namuose.

„Iš kalėjimo režimo sąlygų jis nori gauti pataisos namų režimo sąlygas. Tuomet bausmė jau būtų atlikinėjama Pravieniškių pataisos namuose, nes būtent ten yra sudarytos sąlygos nuteistiesiems iki gyvos galvos atlikinėti bausmę pataisos namų sąlygomis“, – sakė ji.

Trys „tulpiniai“ – Virginijus Baltušis, A.Vertelka ir Audrius Andrušaitis iki gyvos galvos kalėti buvo nuteisti už buvusio „Mažeikių naftos“ vadovo Gedemino Kiesaus, jo sūnaus Valdo ir vairuotojo Alfonso Galmino, Panevėžio apygardos prokurorės Vidos Kazlauskaitės ir Pasvalio policijos pareigūno Sergejaus Piskunovo nužudymus 2000-ųjų lapkritį.

2007 metų kovą Lietuvos Aukščiausiasis Teismas paliko galioti nuosprendį, juo „tulpiniai“ taip pat nuteisti kalėti iki gyvos galvos už Panevėžio verslininkų Džiuvių nužudymą ir pasikėsinimą nužudyti panevėžietį Virginijų Marščionką bei vėliau įvykdytą šį nužudymą.

A.Vertelka jau anksčiau yra prašęs perkelti jį į pataisos namus. Toks prašymas paskutinį kartą nagrinėtas pernai.

Galiojantys įstatymai numato, kad kalėjime 10 metų praleidęs asmuo gali būti perkeltas į pataisos namus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie 15min