Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas nesiima Vilniaus eksmero Viliaus Navicko ieškinio valstybei, nebaigus baudžiamosios bylos

Vilius Navickas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilius Navickas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus miesto apylinkės teismas stabdo buvusio sostinės mero Viliaus Navicko ieškinio nagrinėjimą, kuriuo jis siekia prisiteisti iš valstybės 1 mln. litų už tai, kad, jo manymu, nepagrįstai buvo apkaltintas piktnaudžiavimu ir kišimusi į valstybės tarnautojo veiklą.

Teismas mano, kad kol nėra iki galo išnagrinėta eksmero baudžiamoji byla ir nėra galutinio įsiteisėjusio nuosprendžio, ieškinys valstybei ir teisėsaugos institucijoms negali būti nagrinėjamas.

Į teismo parengiamąjį posėdį antradienį V.Navickas neatvyko, jo interesams atstovavo advokato padėjėjas Valentas Mitrauskas.

Atsakovais byloje patraukta Generalinė prokuratūra, Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, Policijos departamentas bei Vidaus reikalų ministerija. Pastarosios atstovas Arūnas Sodonis prašė pašalinti jo atstovaujamą instituciją kaip netinkamą atsakovę.

Išteisinamąjį nuosprendį V.Navicko byloje panaikino Aukščiausiasis Teismas. Jo  nurodymu baudžiamąją bylą dabar vėl nagrinėja Vilniaus apygardos teismas.

„Ieškinį palaikome, pagrindinės aplinkybės ir argumentai, anksčiau ir dabar, mano manymu, yra tie patys. Byla turi būti nagrinėjama, pagrindiniai veiksmai atsakovų neteisėtumo nepriklauso nuo apeliacinio teismo sprendimo baigties“, – sakė V.Navicko atstovas. V.Mitrauskas mano, kad turi būti išreikalauta bylos medžiaga, kuri įrodytų, kad nebuvo jokio pagrindo jo kliento atžvilgiu atliekamą ikiteisminį tyrimą vykdyti taip ilgai.

2013 metų vasario 26 dieną paskelbtu nuosprendžiu Vilniaus miesto apylinkės teismas visiškai išteisino buvusį sostinės merą dėl kaltinimų piktnaudžiavimu tarnyba per pokalbius su tuometiniu savivaldybės kontrolieriumi Šarūnu Skuču.

Pokalbio įrašuose buvo girdėti, kaip tuometinis Vilniaus miesto meras Š.Skučą ragino priimti Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams palankius sprendimus. V.Navickas sako tapęs provokacijos auka.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min