Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 27d. 16:16

Teismas nuo narkotikų apsvaigusią vairuotoją pasiuntė į areštinę, jos trejų metų senumo BMW konfiskuotas

„BMW M3 Edition Models“ – siurprizas ištikimiausiems gerbėjams
Gamintojo nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: trečiosios serijos BMW

Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas išnagrinėjo administracinės teisės pažeidimo bylą, kurioje Inga Sergejeva buvo traukiama administracinėn atsakomybėn dėl pakartotinio transporto priemonių vairavimo, esant neblaiviai arba apsvaigusiai nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų.

Kaip rašoma teismo pranešime, pernai spalio 22 d. apie 2 val. policijos pareigūnai sustabdė Eišiškių plentu įtartinai važiuojantį automobilį BMW 325, kurį vairavo I.Sergejeva, apsvaigusi nuo narkotinių medžiagų. Pažeidėja buvo sulaikyta ir nusiųsta į Priklausomybės ligų centrą, ten buvo atliktas jos šlapimo tyrimas.

Pažeidėja kalta neprisipažino. Teigė, kad tyrimui pateikė ne šlapimą, bet su savimi turimos melisų arbatos. Jos nuomone, tyrimo rezultatai sufalsifikuoti, nes dieną prieš sulaikymą visiškai jokių narkotinių medžiagų nevartojo.

Šiuos argumentus teismas vertino kritiškai, kaip siekimą išvengti įstatymo numatytos griežtos sankcijos. I.Sergejevos kaltė įrodyta specialisto išvada ir rašytine bylos medžiaga. Teismo medicinos eksperto išvadoje teigiama, kad praėjus pusantros valandos po sulaikymo pažeidėjos šlapime rasta heroino skilimo produktų: morfino, 6-monoacetilmorfino ir kodeino.

Teismas, skirdamas nuobaudą, atsižvelgė į padaryto teisės pažeidimo pobūdį, pažeidėjos asmenybę, kuri anksčiau bausta administracine tvarka. Jos atsakomybę sunkino tai, kad pakartotinai per metus padarė tos pačios rūšies pažeidimą, už kurį jai jau buvo skirta administracinė nuobauda.

Spalio 5 d. Vilniaus miesto 3-iojo apylinkės teismo nutarimu ji buvo pripažinta kalta ir nubausta 1 tūkst. litų bauda su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu metams už automobilio vairavimą apsvaigus nuo narkotikų.

Kadangi spalio 22 d. pažeidėja neturėjo teisės vairuoti transporto priemonės ir buvo apsvaigusi nuo narkotinių medžiagų, teismas skyrė administracinę nuobaudą – dvidešimt penkias paras administracinio arešto ir konfiskavo 2007 m. pagamintą automobilį BMW 325.

Nutarimas per 10 dienų nuo jo priėmimo gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui per Vilniaus miesto 3-iąjį apylinkės teismą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min