Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas nustatė, kad „Lietuvos dujos“ diskriminavo vartotojus

Bylos nagrinėjimas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Bylos nagrinėjimas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Teismas išnagrinėjo ieškovo – „Lietuvos dujų“ – ieškinį atsakovei vienai vilnietei iš kurios buvo prašoma priteisti 2460 Lt išlaidų dėl objekto kadastrinių matavimų bylos sudarymo ir 159,60 Lt išlaidų už dujotiekio teisinę registraciją.

2008 metais ši sklypo savininkė kreipėsi į „Lietuvos dujas“ prašydama perkelti sklype buvusį dujotiekio įvadą į gyvenamojo namo statybos projekte numatytą vietą. Atsakovė sumokėjo 2112 Lt už dujotiekio perkėlimo darbus, tačiau nesutiko sumokėti dar 2460 Lt už dujotiekio kadastrinių matavimų bylos koregavimo darbus, kuriuos AB „Lietuvos dujos“ užsakymu atliko kita įmonė. Atsakovės nuomone, kadastrinių matavimų bylos koregavimo darbai yra akivaizdžiai per brangūs, ši kaina nebuvo su ja suderinta. Atsakovė teismo posėdžio metu neprieštaravo sumokėti 159,60 Lt už dujotiekio teisinę registraciją, teigiama pranešime spaudai.

Teismas, nagrinėdamas šią bylą, pripažino, kad 2460 Lt išlaidų suma šalių nebuvo suderinta, todėl padarė išvadą, kad ieškovas, neatskleisdamas kadastrinių matavimų bylos koregavimo kainos žemės savininkei, elgėsi nesąžiningai. Teismo nuomone, atsakovė neturėjo pasirinkimo, su kuo sudaryti dujotiekio perkėlimo sutartį, nes dujotiekis, buvęs jos valdoje, priklausė ieškovui. Tačiau atsakovė, žinodama apie konkrečią kadastrinių matavimų bylos koregavimo kainą, būtų galėjusi įvertinti, ar jai tikslinga sudaryti tokią sutartį. Šiuo atveju, kai atsakovei nebuvo atskleista bylos koregavimo kaina, kurią ji turės padengti, buvo apribota atsakovės laisva valia sudaryti ar nesudaryti sutartį.

Teismas priėmė sprendimą įpareigoti atsakovę padengti apmokėti tik tas ieškovo – „Lietuvos dujų“ – patirtas kadastrinių matavimų bylos koregavimo išlaidas, kurios vertintinos kaip ekonomiškai pagrįstos. Teismas šias išlaidas įvertino 950 Lt, t.y. ieškinį sumažino daugiau negu dvigubai.

Teismas taip pat pabrėžė, kad „Lietuvos dujų“ taikyta tvarka dėl fiksuotos kadastrinių matavimų bylos koregavimo kainos sudaro pagrindą spręsti, kad kai kurie vartotojai finansuoja ne tik savo valdoje esančių tinklų iškėlimą, bet ir ieškovo veiklą, nes ieškovas, rekonstravęs didelės apimties dujų tinklus, moka vienodą kadastrinių matavimų bylos koregavimo kainą kaip ir vartotojas. Teismas nurodė, kad pagal Energetikos įstatymo 11 straipsnio 4 dalį, ieškovas turėtų organizuoti dujotiekio perkėlimo darbus taip, kad žemės savininkai atlygintų faktiškai atliekamų kadastrinių matavimų ir su jais susijusių darbų (kadastrinių matavimų bylų koregavimo) rinkos kainas, t. y. ieškovas turėtų samdyti rangovus ir jiems apmokėti pagal faktiškai atliekamų darbų apimtis.

2008 metais visi „Lietuvos dujų“ vartotojai, norėdami perkelti dujotiekį į kitą sklypo vietą, už kadastrinių matavimų bylos koregavimą turėdavo mokėti fiksuotą kainą – 2460 Lt.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min