Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas nuteisė sukčių, pasinaudojusį 8 žmonių tapatybėmis ir paėmusį greitųjų kreditų už 60,5 tūkst. litų

Teisingumo svarstyklės
Photos com. nuotr. / Teisingumo svarstyklės
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas paskelbė nuosprendį anksčiau 15 sykių teistam V.P. (gim. 1976 m.) už sukčiavimą stambiu mastu ir suklastoto dokumento panaudojimą ir skyrė jam 4 metų laisvės atėmimo bausmę. Subendrinus šį nuosprendį su ankstesniais nuosprendžiais, nuteistajam paskirta galutinė 11 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

V.P. nuteistas už tai, kad nuo 2007 metų spalio iki 2008 vasario „Lietuvos pašto“ skyriuose Vilniuje, Plungėje, Kretingoje, Gargžduose, Vilkaviškyje ir Šilutėje pasinaudodamas 8 asmenų suklastotais asmens dokumentais (asmens tapatybės kortelėmis ir pasu) iš UAB „General Financing“ paėmė greitųjų kreditų už 60,5 tūkst. litų. Vieno asmens vardu paimtas kreditas svyravo nuo 2 tūkst. iki 14 tūkst. litų.

Visi nukentėjusieji asmenys tvirtino, kad jokių kreditų iš šios bendrovės neėmė, asmens dokumentų pametę nebuvo, apie skolas sužinojo tik tuomet, kai iš greitųjų kreditų bendrovės gavo raginimus grąžinti paimtą kreditą arba, kai apie nesumokėtas skolas pranešė antstoliai. 

Suklastotuose asmens dokumentuose buvo nurodyti teisingi šių žmonių asmens kodai bei kiti duomenys. Dokumentuose buvo perkelta teisiamojo nuotrauka. Kreditus išdavusios „Lietuvos pašto“ darbuotojos duomenų bazėje tikrino šiuos dokumentus ir jie įtarimo nesukėlė.

Lietuvos teismo ekspertizės centro specialisto išvadoje nurodyta, kad už visus esą kreditus ėmusius asmenis pasirašė V.P.

Pats V.P. teisme savo kaltę pripažino, paaiškino, kad suklastotus dokumentus gavo iš asmenų, kurių nenori įvardyti. Panaudojęs netikrus dokumentus, jis įvairiuose Lietuvos miestuose iš „Lietuvos pašto“ skyrių imdavo greituosius kreditus.

Teismas taip pat patenkino UAB „General Financing“ civilinį ieškinį ir priteisė iš V.P. 75 283,57 Lt turtinei žalai atlyginti.

V.P. pagal Europos arešto orderį buvo sulaikytas 2009 metų pavasarį Didžiojoje Britanijoje, kur ten dirbo. Parvežtas į Lietuvą, V.P. už analogiškus nusikaltimus, padarytus 2007–2008 metais, buvo teisiamas 8 kartus. Pernai tokias sukčiavimo bylas, kuomet kitų asmenų vardais buvo paimti kreditai iš UAB „General Financing“, nagrinėjo Šiaulių, Akmenės, Marijampolės, Lazdijų, Širvintų apylinkių teismai. 2009 metais jį teisė Kėdainių, Tauragės ir Šilalės apylinkių teismai. Šiose baudžiamosiose bylose vieno asmens vardu paimtas kreditas siekė nuo 2 tūkst. iki 12 tūkst. litų.

Visose šiose bylose patenkinti greitųjų kreditų bendrovės ieškiniai, kurių suma viršija 100 tūkst. litų

Šis nuosprendis gali būti apeliacine tvarka apskųstas Vilniaus apygardos teismui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min