TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas nutraukė administracinio teisės pažeidimo bylą Seimo nariui

Algirdas Butkevičius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Algirdas Butkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiandien Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas nutraukė administracinio teisės pažeidimo bylą Seimo nariui Algirdui Butkevičiui nesant jo veiksmuose administracinio teisės pažeidimo įvykio ir sudėties.

Valstybinė mokesčių inspekcija A.Butkevičiui buvo surašiusi administracinio teisės pažeidimo (ATP) protokolą dėl politinių kampanijų finansavimo tvarkos pažeidimo, teigiama pranešime spaudai.

ATP protokolas buvo surašytas už tai, kad 2009 metų gegužės 16 dieną pasibaigus Prezidento rinkimų agitacijos kampanijos laikotarpiui, gegužės 18 dieną aukų lape buvo įformintos dvi piniginės aukos, jos nebuvo grąžintos ir neperduotos labdarą turinčiam teikti juridiniam asmeniui.

Teismo posėdyje A.Butkevičius paaiškino, kad rinkiminės kampanijos metu jis buvo sudaręs sutartį su finansininke, kuri ir buvo atsakinga už finansinę veiklą. Be to, A.Butkevičius teigė, kad pinigai į specialią rinkimų sąskaitą buvo pervesti paskutinę rinkimų agitacijos dieną – šių metų gegužės 15–ąją, penktadienį, tačiau banko sąskaitoje jie atsidūrė tik pirmadienį.

Teismas, nutraukdamas administracinio teisės pažeidimo bylą A.Butkevičiui, konstatavo, kad 2009 metų kovo 12 dieną jis pasirašė Turto patikėjimo (Politinės kampanijos finansavimo) sutartį su finansininke, šioje sutartyje finansininkė buvo įpareigota teikti finansines ataskaitas Vyriausiajai rinkimų komisijai apie politinės kampanijos finansavimą ir įstatymuose numatytais atvejais informuoti VMI.

Įsiteisėjusiu Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo nutarimu administracinio teisės pažeidimo byloje nustatyta, kad finansininkė S.Jurevičienė, būdama savarankiško politinės kampanijos dalyvio politinės partijos dalyvio politinės partijos „Lietuvos socialdemokratų partija“ iždininke, pažeidė aukų politinei kampanijai apskaitos ir išlaidų politinei kampanijai apskaitos tvarką ir nubausta bauda. Teismas pripažino, kad už šios politinės kampanijos finansavimo tvarkos pažeidimus atsako iždininkė S.Jurevičienė.

„Už netinkamą politinei kampanijai skirtų aukų tvarkymą yra nubausta iždininkė, todėl už tuos pačius pažeidimus negali atsakyti A.Butkevičius. Be to, byloje nustatyta, kad LR Prezidento I etapo agitacijos kampanijos laikotarpis baigėsi 2009 metų gegužės 16 dieną, o piniginės aukos pagal bankų pavedimus paaukotos gegužės 15–ąją, tai yra nepasibaigus politinės kampanijos laikotarpiui. Tai, kad pinigai į A.Butkevičiaus specialią sąskaitą buvo pervesti gegužės 18–ąją (po poilsio dienų), yra bankų atsiskaitymo nustatyta tvarka, o ne politinės kampanijos dalyvio problema. Be to, šias aukas į Aukų lapą įrašė S.Jurevičienė, o ne A.Butkevičius“, – rašoma teismo nutarime.

Šis nutarimas per 10 dienų gali būti apskųstas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. 

 
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min