Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas: parduotuvėje „stebuklingus“ miltelius maišytus su kokainu pardavinėjęs vyras – kaltas

Narkotikai
Vilniaus apskrities VPK nuotr. / Narkotikai
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos apygardos teismo sprendimą Lietuvos apeliaciniam teismui apskundęs prokuroras pasiekė savo: parduotuvėse „Amsterdamas“ miltelius su draudžiamomis medžiagomis pardavinėjęs vyras pripažino kaltę. Už tokių medžiagų platinimą jam skirta dviejų metų laisvės atėmimo bausmė.

Du  asmenys, kuriuos pirmos instancijos teismas buvo išteisinęs, apeliacinės instancijos  teismo nuteisti, patenkinus Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų  ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) prokuroro skundus. 

Gegužės 31 d. Klaipėdos apygardos teismas išteisino asmenį, kuris per  parduotuvių tinklą „Amsterdamas“ Klaipėdoje ir Kretingoje platino draudžiamas  psichotropinės medžiagas. Teismo nuomone, K. G. nepadarė jam inkriminuojamų  nusikalstamų veikų. 

Nesutikdamas su tokiu teismo sprendimu, Klaipėdos apygardos prokuratūros ONKTS  prokuroras Ruslanas Ušinskas jį apskundė apeliacine tvarka, prašydamas pripažinti  kaltinamąjį kaltu bei skirti jam realią laisvės atėmimo bausmę.

Praėjusią savaitę Lietuvos apeliacinis teismas iš dalies patenkino prokuroro skundą  ir už tai, kad 2010 m. K. G. laikė ir platino didelį kiekį (per 1 kg) miltelių,  kurių sudėtyje rasta psichotropinių medžiagų – katinono darinio, 4-fluoramfetamino  ir mefedrono, kaltinamajam skyrė dvejų metų laisvės atėmimo bausmę. 

Teismas, skirdamas švelnesnę, nei numato įstatymas, bausmę, atsižvelgė į tai, kad kaltinamasis prisipažino ir gailėjosi dėl padarytos nusikalstamos veikos, be to, jis  vienas augina du mažamečius vaikus.

„Šiuo atveju svarbiausia yra ne bausmės dydis, o tai, kad teismas K.G. pripažino  kaltu ir priėmė apkaltinamąjį nuosprendį. Nors pirmosios instancijos teismas,  išteisindamas kaltinamąjį, nurodė, kad pastarasis nežinojo ir nesuprato, ką  pardavinėjo per parduotuvių tinklą „Amsterdamas“ , t.y. konstatavo subjektyviosios  pusės nebuvimą, tačiau apeliacinės instancijos teismas nurodė, kad nuteistasis ne  tik žinojo, ką pardavinėjo, bet ir aktyviai domėjosi naujausiais teisės aktų  pakeitimais, susijusiais su draudžiamomis medžiagomis, ir žinojo, kad Lietuvoje  katinono ir mefedrono dariniai yra įtraukti į draudžiamų platinti psichotropinių  medžiagų sąrašą“, – sakė apeliacinį skundą laimėjęs ONKTS prokuroras Ruslanas  Ušinskas. 

Pagal šio prokuroro skundą priimtas ir dar vienas apkaltinamasis nuosprendis byloje  dėl dokumento klastojimo. 

Šių metų kovo 9 d. Klaipėdos miesto apylinkės teismas išteisino vienos bendrovės  buhalterę L. F. dėl to, kad ji pinigų priėmimo kvite už automobilio draudimą vietoj  vieno žmogaus pavardės ranka įrašė kito žmogaus pavardę.

Prokurorui apskundus išteisinamąjį nuosprendį Klaipėdos apygardos teismui, jis  skundą patenkino ir už minėtą nesunkų nusikaltimą buhalterei skyrė 10 MGL dydžio  baudą. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min