Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas patenkino bylos už šmeižtą Stankūnaitei siekiančios Kedžio sesers skundą

Neringa Venckienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Neringa Venckienė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadienį Vilniaus apygardos teismas paskelbė, kad teisėjai privalo svarstyti Drąsiaus Kedžio sesers Neringos Venckienės ir jų motinos Laimutės Kedienės pareiškimą dėl baudžiamosios bylos Laimutei Stankūnaitei iškėlimo.

15min.lt jau rašė, kad D.Kedžio dukrytės laikinoji globėja N.Venckienė su motina L.Kediene kreipėsi į teismą, kad baudžiamojon atsakomybėn būtų patraukta mažametės mama L.Stankūnaitė, viešai pareiškusi, esą vaikas 9 mėnesius buvo tvirkinamas Kedžių ir Venckų namuose. Teismas N.Venckienės skundą priimti atsisakė, tačiau D.Kedžio sesuo žadėjo kreiptis į aukštesnės instancijos teisėjus.

N.Venckienė pažadą tęsėjo ir švenčia nedidelę pergalę – ketvirtadienį Vilniaus apygardos teisme jos skundas patenkintas.

Kaip žinoma, kaunietė N.Venckienė nepraleido pro ausis savo velionio brolio buvusios sugyventinės L.Stankūnaitės žodžių, esą mažametė 9 mėnesius buvo tvirkinama Kedžių ir Venckų namuose.

Tokią mintį mergaitės motina pareiškė rugsėjo 23 dieną, kai „Lietuvos ryto“ televizijos žurnalistui Edmundui Jakilaičiui davė interviu, o tą patį vakarą parodytą laidoje „Lietuva tiesiogiai“.

N.Venckienė ir L.Kedienė su privataus kaltinimo skundu kreipėsi į Vilniaus 3-iąjį apylinkės teismą, prašydamos patraukti baudžiamojon atsakomybėn L.Stankūnaitę už šmeižimą per visuomenės informavimo priemones pagal Baudžiamojo kodekso 2 dalį: „Tas, kas šmeižė asmenį, neva šis padarė sunkų ar labai sunkų nusikaltimą, arba per visuomenės informavimo priemonę ar spaudinyje, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.“

Pareiškėjos nurodė, jog per televiziją kalbėdama apie Venckų bei Kedžių šeimą L.Stankūnaitė paskleidė tikrovės neatinkantį, žeminintį ir pasitikėjimą pakertantį teiginį: „Jinai buvo tvirkinta tos pačios šeimos visus tuos devynis mėnesius.“

Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas šį skundą priimti atsisakė, tačiau aukštesnės instancijos teismo teisėjos Daivos Pranytės-Zalieckienės vertinimu, pareiškimas nebuvo priimtas nepagrįstai.

Anot teismo, tik priėmęs pareiškimą teismas galės spręsti, ar pagrįstas Kedžių šeimos reikalavimas kelti privataus kaltinimo baudžiamąją bylą L.Stankūnaitei.

Šiandienė apygardos teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min