Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 3d. 15:53 , Atnaujinta: 2013 sausio 3d. 16:52

Teismas patvirtino Ginklų fondo vadovo Gintauto Mišeikio kaltę, tačiau nutraukė jo bylą

Sprogmens pjūvis. Nuotraukoje gerai matyti mirtį nešančios skeveldros
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: sprogmens pjūvis

Vilniaus teismas dėl senaties nutraukė Ginklų fondo vadovo Gintauto Mišeikio baudžiamąją bylą.

Ketvirtadienio popietę Vilniaus miesto apylinkės teismas nutraukė Ginklų fondo vadovo Gintauto Mišeikio baudžiamąją bylą.

Teismas patvirtino, kad G.Mišeikis padarė jam inkriminuotą nusikalstamą veiką, tačiau nutraukė bylą dėl senaties.

G.Mišeikis buvo teisiamas už tai, kad neatliko tarnybinių pareigų. Baudžiamojo kodekso 229 straipsnis numato, kad Valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, dėl neatsargumo neatlikęs savo pareigų ar jas netinkamai atlikęs, jeigu dėl to valstybė, Europos Sąjunga, tarptautinė viešoji organizacija, juridinis ar fizinis asmuo patyrė didelės žalos, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Nutrauktos G.Mišeikio bylos esmė – Ginklų fondo vadovas netinkamai organizavo detonatorių iš Bulgarijos pirkimą.

15min.lt primena, kad savaime sprogus nekokybiškiems detonatoriams, du Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai patyrė sužalojimus.

Specialistai nustatė, kad sprogmenys buvo pagaminti dar 1982 m., o gamintojai suteikia vos 2-10 metų saugaus jų naudojimo garantiją. Nelaimė su „Aro“ pareigūnais įvyko 2007 m. vasarą, kai garantinis terminas buvo viršytas jau keletą kartų.

Kaip prieš pusšeštų metų rašė dienraštis „Lietuvos žinios“, 2007 m. paskutinę vasaros dieną, ankstų rytą (apie 7.40 val.) „Aro“ būstinėje nugriaudėjęs sprogimas sužalojo detonatorių paketą rankose laikantį pareigūną.

Incidentas įvyko keičiantis budinčių minininkų pamainoms, kai vyko įrangos perdavimo procedūra. Budėjimą perimančios pamainos vyresnysis specialistas 38 metų A.D. iš dėžutės išėmė gamykliniame įpakavime buvusius elektrinius detonatorius (du medžiaginiai dėklai, kuriuose buvo po 5 detonatorius, buvo suvynioti į specialų popierių ir plastiką, saugantį nuo sutrenkimų). Vos pradėjus vynioti įpakavimą driokstelėjo sprogimas.

Pradžioje sprogo vienas detonatorius, kuris sužadino buvusius greta. Paketą laikęs pareigūnas patyrė sužalojimų. Viena ranka nukentėjo stipriai (suplėšyti pirštai), kita – mažiau. Dalis skeveldrėlių pataikė į veidą ir kliudė akį, tačiau pareigūnas regėjimo neprarado. Tą pačią dieną minininkas buvo operuojamas.

Kaip rašė „Lietuvos žinios“, vyriausiasis specialistas A.D. minininku „Are“ iki nelaimės dirbo jau apie 10 metų.

Dar vienas pareigūnas nukentėjo per šio bulgariško sprogmens savaiminį sprogimą 2007 m. lapkritį Rukloje. Šio pareigūno sveikata buvo sutrikdyta nežymiai.

G.Mišeikio byloje nukentėjusysis A.D. buvo pateikęs prašymą priteisti jam 200 000 litų kompensaciją. Tačiau šis civilinis ieškinys liko nenagrinėtas.

Ketvirtadienį po teismo posėdžio komentarą žiniasklaidai pateikė bylą kuruojantis prokuroras Gediminas Jukna (žr. filmuotą medžiagą apačioje).

Prokuratūros atstovas sakė, kad dėl žalos atlyginimo nukentėjusysis galės kreiptis atskirai cililine tvarka.

Bus papildyta

VIDEO: 15min.lt - prokuroro komentaras dėl Ginklų fondo vadovo bylos nutraukimo

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min