Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas pradėjo nagrinėti buvusių Trakų rajono savivaldybės vadovų skundą

E. Malūkas
15minučių/Gedimino Gasiulio nuotr. / E. Malūkas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) balandžio 21 dieną įvykusiame teismo posėdyje pradėjo nagrinėti Edmundo Zenono Malūko, Henriko Jankovskio, Irenos Kalkienės ir Irenos Narkevič skundą Trakų rajono savivaldybės tarybai dėl Tarybos 2009-01-29 priimtų sprendimų panaikinimo.

Buvęs Trakų rajono savivaldybės meras E. Z. Malūkas, jo pirmoji pavaduotoja I. Kalkienė, pavaduotojas H. Jankovskis, Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorė I. Narkevič kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą su skundais, prašydami panaikinti Trakų rajono saviavaldybės tarybos sausio 29 d. priimtus sprendimus atleisti juos iš pareigų, trylikai Trakų rajono savivaldybės tarybos narių pareiškus nepasitikėjimą jais, ir sprendimus, kuriais paskirti nauji savivaldybės vadovai. Pareiškėjai mano, kad sprendimai yra neteisėti, priimti pažeidžiant Savivaldybės tarybos veiklos reglamentą, Vietos savivaldos įstatymo nuostatas. Pasak pareiškėjų, 2009-01-29 savivaldybės tarybos posėdžio metu 13 tarybos narių pareiškė pageidavimą papildyti darbotvarkę klausimais dėl mero, jo pavaduotojų, savivaldybės direktorės atleidimo iš pareigų prieš terminą, neįtraukus jų į darbotvarkę; sprendimų projektai neregristruoti, nes buvo pateikti pavėluotai, jie neįteikti nei merui, nei tarybos nariams, praneša Vilniaus apygardos administraicnis teismas.

Trakų rajono savivaldybės taryba mano, kad sprendimai priimti teisėtai, pareiškėjų skundas yra nepagrįstas ir prašo teismo jį atmesti. Tarybos atstovas teismui paaiškino, kad meras E. Z. Malūkas, sąmoningai siekdamas išvengti interpeliacijos klausimų, neteikė jų svarstyti Tarybai. Laiku gavęs siūlymą su 13 Tarybos narių sprendimų projektais, neperdavė jo Tarybos sekretoriui įregristruoti tam skirtame žurnale. 2009-01-29 Tarybos posėdžio metu meras stengėsi išvengti klausimų įtraukimo į posėdžio darbotvarkę ir interpeliacijos svarstymo. Sprendimų projektų iniciatoriams nusprendus pasitarti, meras su keletu jį remiančių tarybos narių pasišalino iš posėdžių salės bei paskelbė, kad posėdis baigtas.

Teismas nutarė įtraukti į bylą trečiaisiais suinteresuotais asmenimis 2009-01-29 posėdyje į Trakų rajono savivaldybės vadovų postus naujai išrinktus ir paskirtus asmenis: merą Vincą Kapočių, jo pirmąją pavaduotoją Nijolę Romaškienę, pavaduotoją Joną Sadovskį, administracijos direktorę Astą Kondratavičienę ir iškviesti liudyti pareiškėjų ir atsakovų nurodytus liudytojus. Bylos nagrinėjimas bus tęsiamas kitame teismo posėdyje, kuris numatytas birželio 15 d.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min