Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 sausio 5d. 16:06

Teismas pradėjo nagrinėti Pagėgių mero Virginijaus Komskio ir Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos ginčą

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) pradėjo nagrinėti administracinę bylą pagal Pagėgių savivaldybės mero Virginijaus Komskio skundą Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) dėl sprendimo, kuriuo pripažinta, kad jis pažeidė tarnybinę etiką, panaikinimo, teigiama teismo išplatintame pranešime spaudai.

Virginijus Komskis kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą prašydamas panaikinti kaip nepagrįstą 2010–09–14 Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimą. Šiuo sprendimu buvo konstatuota, kad Pagėgių savivaldybės meras V. Komskis, dalyvaudamas sprendžiant klausimą dėl savo brolio Seimo nario Kęsto Komskio kandidatūros skirti apdovanojimą Tauragės apskrities viršininko garbės ženklu „Už nuopelnus Tauragės apskričiai“ teikimo bei savo privačių interesų deklaracijoje nenurodęs, kad jam buvo pateiktas siūlymas teikti brolio kandidatūrą apdovanojimui, pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas. Pasak pareiškėjo, VTEK, priimdama tokį sprendimą,  netinkamai aiškino ir taikė įstatymo nuostatas, nukrypo nuo Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo suformuotos praktikos šios kategorijos bylose, neatsižvelgė į teisiškai reikšmingas faktines bylos aplinkybes. V. Komskio teigimu, jo brolis K. Komskis ir jis pats neturėjo asmeninio neturtinio suinteresuotumo gautu apdovanojimu pelnyti gerą vardą ir reputaciją, nes šis padovanojimas jų nesukuria, o tik patvirtina nuopelnus. Nors turįs teisę kaip meras vienasmeniškai teikti pasiūlymus, šįkart teisę spręsti dėl kandidatų jis perleidęs vietos bendruomenės nariams ir tik pagal Pagėgių savivaldybės kultūros centro ir viešosios bibliotekos išdėstytus prašymus teigia pasirašęs nustatytos formos teikimus apdovanojimams.

Vyriausiosioji tarnybinės etikos komisija prašo teismo atmesti skundą kaip nepgrįstą, nes mano, kad priėmė teisėtą ir pagrįstą sprendimą. Pasak VTEK, Komisija vertina asmens elgesį, o ne rengiamų, svarstomų ar priimamų sprendimų teisėtumą, pagrįstumą. Komisija neneigia K. Komskio nuopelnų ir nevertina, ar egzistavo pagrindas skirti apdovanojimą, nevertina ir šio apdovanojimo reikšmingumo. Komisijos manymu, V. Komskis, teikdamas savo brolio kandidatūrą apdovanojimui gauti, vertino jo nuopelnus kaip vertus viešo apdovanojimo ir nesiėmė jokių veiksmų, kad būtų išvengta interesų konflikto, subjektyviai vertindamas savo, kaip mero, pareigas ir tuo pažeisdamas įstatymo nuostatas. Interesų konfliktą galinti sukelti aplinkybė paaiškėjo, kai V. Komskis gavo  Pagėgių savivaldybės kultūros centro ir viešosios bibliotekos prašymus teikti savo brolio kandidatūrą  apdovanojimui gauti, tačiau V. Komskis savo privačių intersų deklaracijos nepapildė, nors privalėjo tai padaryti.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

14:52
00:26
00:21

Esports namai

Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min