Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 13d. 16:10

Teismas pratęsė suėmimą ketinimu įvykdyti teroro aktą Vilniuje kaltinamam studentui

Gediminas Beržinskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Gediminas Beržinskas

Vilniaus apygardos teismas pirmadienį pratęsė kardomąją priemonę – suėmimą, studentui Gediminui Beržinskui, kaltinamam pasikėsinimu įvykdyti teroro aktą Vilniuje.

Kaip BNS pranešė teismo atstovė Lina Nemeikaitė, teismas patenkino prokuroro Šarūno Astrausko prašymą ir pratęsė suėmimą trims mėnesiams nuo liepos 14 dienos.

Teismo teigimu, tai, kad kaltinamajam už jam inkriminuojamas veikas gresia griežtos laisvės atėmimo bausmės, leidžia manyti, jog būdamas laisvėje jis gali bandyti jų išvengti ir slėptis nuo teismo.

Anot teismo, nors G.Beržinskas anksčiau nėra teistas, studijuoja ir turi gyvenamąją vietą, tačiau nusikaltimų, kuriais jis įtariamas, pobūdis, pavojingumas ir pakankamai ilgas jų padarymo laikotarpis suteikia pagrindą manyti, kad jis gali daryti ir naujas nusikalstamas veikas.

„Šiuo metu taikomas suėmimas yra adekvati kardomoji priemonė galimai padarytų nusikalstamų veikų pavojingumui bei viešojo intereso, ištirti visuomenei pavojingas nusikalstamas veikas, užtikrinimui“, – pranešė teismas.

Penktadienį vykusio posėdžio metu prokuroras teigė, kad skyrus švelnesnę kardomąją priemonę, kaltinamasis gali slėptis nuo teismo ir daryti naujus nusikaltimus.

„Manau, kad šių pagrindų buvimą iš esmės sąlygoja nusikalstamos veikos, kurių padarymu jis kaltinamas, jų padarymo aplinkybės. Šios veikos buvo kruopščiai planuojamos, jos nebuvo atsitiktinės“, – teigė Š.Astrauskas.

Jis taip pat pabrėžė, kad G.Beržinskas gamino savadarbius sprogmenis iš medžiagų, kurias galima įsigyti „tiek prekybos centruose, tiek internetu“, moka tai daryti, sulaikymo metu turėjo daugiau paruoštų sprogmenų savo namuose ir į internetą įkėlė vaizdo įrašą, kuriame teigė, kad nepavykęs sprogimas – ne pabaiga.

Pats kaltinamasis ir jam atstovaujantis advokatas Aidas Mažeika teismo prašė skirti intensyvią priežiūrą.

G.Beržinskas teismą tikino neketinantis vykdyti naujų nusikaltimų ir teigė, kad jam prieš du mėnesius buvo diagnozuota liga, tad švelnesnė kardomoji priemonė reikalinga geresnei sveikatos priežiūrai užtikrinti.

1999 metais gimęs G.Beržinskas kaltinamas pernai spalio 6 dieną prie pastato Vilniuje J.Balčikonio gatvėje, kur įsikūrusi tarptautinė bendrovė „Western Union“, sienos palikęs savadarbį sprogmenį bei juodos spalvos dažais ant pastato sienos išpurškęs užrašus „FK DIVISION“, „SIEGE“ ir svastikos ženklą.

Jis buvo sulaikytas spalio 15 dieną per specialią operaciją, kurioje dalyvavo „Aro“ pareigūnai. Jo namuose rasta bei iš neteisėtos apyvartos išimta jau paruošta sprogdinti didelės galios sprogstamoji medžiaga ir cheminės medžiagos, iš kurių galima pagaminti savadarbį didelės sprogstamosios galios mechanizmą.

Per kratas taip pat rastas tinkamas šaudyti savadarbis šaunamasis ginklas bei C kategorijos ginklo dalis, ultradešiniųjų pažiūrų ekstremistinė ir nacionalsocialistinė literatūra bei simbolika.

Teisėsaugos duomenimis, vaikinas save priskiria ultradešiniųjų pažiūrų ekstremistų „Feuerkrieg Division“ grupuotei.

Šiandienė teismo nutartis dėl griežčiausios kardomosios priemonės per 20 dienų gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui.

Pirmasis posėdis šioje baudžiamojoje (pagrindinėje) byloje numatytas rugpjūčio 31 dieną.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min