Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 22d. 15:18

Teismas pripažino nužudymą Radviliškyje išprovokuotu, bet žudiką baudžia be gailesčio

Vilniaus pataisos namuose
Valdo Kopūsto / 15min nuotr. / Asociatyvi iliustracija

Šiandien Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje Radviliškio rajone esančio Kalnelio Gražionių kaimo 20 m. gyventojas Daivaras Lebedevas buvo kaltinamas viešosios tvarkos pažeidimu, savo bendraamžio, buvusio bendraklasio L. M. nužudymu. Vaikinas pripažintas išprovokuotu, bet tuo pačiu kaltu dėl nesuvaldytos agresijos ir neadekvataus atsako.

Nustatyta, kad jauno žmogaus mirtimi pasibaigęs nusikaltimas padarytas 2020 m. balandžio 24-osios vėlų vakarą Radviliškyje, S.Dariaus ir S.Girėno gatvėje ties 37-uoju numeriu pažymėtu namu.

Lemtingąją dieną Daivaras Lebedevas Kalnelio Gražionių kaime su draugais vaišindamiesi alumi linksminosi. Pramogaujant savo telefonu D.Lebedevas gavo nuotrauką, kurioje jo buvusi mergina, nepilnametė K. M. kitoje jaunų vyrų kompanijoje gerdami alkoholį taip pat leido vakarą Radviliškyje su kitu vaikinu, jo buvusiu bendraklasiu. D.Lebedevas su radviliškiečiais iš pradžių santykius ėmė aiškintis telefonu, galų gale konfliktas persikėlė į Radviliškį.

Nuosprendžiu teisiamasis įpareigotas atlikti 8 metų laisvės atėmimo bausmę ir atlyginti 60 tūkst. eurų neturtinę žalą.

Dviejų kompanijų vaikinai ir kelios nepilnametės merginos, tarp kurių buvo ir K. M., susitiko S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje.

Nustatyta, kad su kompanija atvykusi K. M. ėmė mušti per veidą buvusį draugą Daivarą, pastarasis nepilnametę ranka tik atstūmė.

Incidento metu 20 metų Kalnelio Gražionių gyventojui D.Lebedevui radviliškiečiai puolė į atlapus, tačiau atvykėlis neblaivių vaikinų smūgių išvengė.

20-mečiui Kalnelio Gražionių gyventojui radviliškiečiai puolė į atlapus.

Per konfliktą po D.Lebedevo suduoto smūgio kaltinamojo bendraamžis L. M. kiek paėjęs griuvo ant šaligatvio ir daugiau nebepakilo.

Trauma komplikavosi ūmiu centrinės kilmės kvėpavimo ir širdies veiklos sutrikimu.

Į nelaimės vietą netrukus atvykę iškviesti greitosios pagalbos medikai, tačiau jų pastangos išgelbėti jaunuolį buvo bevaisės, vaikinas, kaip minėta, mirė nuo galvos ir kaklo sumušimų, kurie sukėlė kraujosruvas galvoje bei kraujo išsiliejimą smegenyse.

Nužudytojo L. M. šlapime nustatyta 3,03% (promilės) etilo alkoholio koncentracija.

D.Lebedevui alkotesteriu policijoje po įvykio nustatytas 1,50 promilės neblaivumas.

Kaltinamasis teisme savo kaltę pripažino visiškai. D.Lebedevas galėjosi, kad įsivėlė į šį tragiškai pasibaigusį konfliktą. Jo buvusi draugė K. M. tik teisme prisipažino, jog per incidentą buvusiam draugui kelis kartus trenkė per veidą.

Bylą išnagrinėjęs teismas pripažino, kad buvusios teisiamojo draugės K. M. ir lemtingąją dieną su ja buvusiu trijų vaikinų, tarp kurių ir nukentėjusysis L. M., veiksmai buvo provokuojantys nuo pat konflikto pradžios: jie skambino telefonu D.Lebedevui ir ragino atvažiuoti, o atvažiavus bandė su kaltinamuoju fiziškai susidoroti, L. M. suduoti smūgiai per veidą buvusiam draugui.

Teismas pripažino, jog yra pagrindas teigti, kad minėtos nustatytos aplinkybės yra kaltinamojo atsakomybę lengvinanti aplinkybė – provokuojantis ir rizikingas K. M. vaikinų, tarp jų ir L. M., elgesys.

Specialia nutartimi teismas įpareigojo prokuratūrą ištirti, ar konflikte dalyvavę 3 jaunuoliai nepadarė viešosios tvarkos pažeidimo.

D.Lebedevo atsakomybę sunkinančia aplinkybe teismas pripažino tai, kad jis įvykio metu irgi buvo neblaivus, rašoma Šiaulių apygardos teismo pirmininko padėjėjo ryšiams su visuomene ir žiniasklaida Vytauto Jončo penktadienį paviešintame pranešime.

Už padarytą nusikaltimą teismas D.Lebedevą pripažino kaltu ir skyrė jam laisvės atėmimą 8 metams. Teismo sprendimu iš D.Lebedevo nukentėjusiesiems priteista 1032 eurai turtinei ir daugiau kaip 60 000 eurų neturtinei žalai atlyginti.

Teismas taip pat paskelbė nutartį, kuria Šiaulių apygardos vyriausiajam prokurorui pranešama, kad K. M. ir šioje nutartyje nurodyti dar du konflikte dalyvavę asmenys gali būti padarę nusikaltimą pagal LR BK 284 str. (viešosios tvarkos pažeidimas).

Šis nuosprendis yra neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min