Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas privalės rūpintis, kad baudžiamoji byla teisme būtų išnagrinėta per kuo trumpesnį laiką

Plaktukas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Plaktukas
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas plenariniame posėdyje priėmė prezidentės Dalios Grybauskaitės siūlytas Baudžiamojo proceso kodekso pataisas, kuriomis nutarta įtvirtinti teismo pareigą išnagrinėti bylą per kuo trumpesnį laiką.

Už naujas nuostatas balsavo 92 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė vienas parlamentaras.

Priimtais teisės akto pakeitimais siekiama šalinti priežastis, dėl kurių baudžiamųjų bylų nagrinėjimas teismuose trunka pernelyg ilgai. Teismas privalės rūpintis, kad nebūtų vilkinamas bylos nagrinėjimas, ir siekti, kad byla būtų išnagrinėta darant kiek įmanoma mažiau teisiamojo posėdžio pertraukų.

Pagal naujas nuostatas tais atvejais, kai teismas nepagrįstai dels atlikti tam tikrus proceso veiksmus, proceso dalyviams bus suteikiama teisė tokį bylą nagrinėjančio teismo neveikimą skųsti aukštesnės instancijos teismui. Kaip teigiama dokumento aiškinamajame rašte, šios nuostatos visų pirma veiks kaip prevencinė priemonė, drausminanti teismus ir skatinanti nesant objektyvių, pateisinamų priežasčių neatidėlioti procesinių veiksmų atlikimo.

Baudžiamojo proceso kodekso pakeitimais nuspręsta apibrėžti teisiamojo posėdžio pertraukų ir bylos nagrinėjimo atidėjimo terminus: įtvirtinta, kad galės būti skiriama ne ilgesnė nei vieno mėnesio pertrauka, taip pat tokiam pačiam laikotarpiui galės būti atidedamas bylos nagrinėjimas. Tais atvejais, kai būtų skelbiama pertrauka dėl būtinybės atlikti ekspertizę ar specialisto tyrimą, kitus tyrimų veiksmus, kreiptis su teisės pagalbos prašymu į užsienio valstybę, kurie objektyviai negalėtų būti pašalinti per vieną mėnesį, tai pertrauka galėtų trukti ne ilgiau kaip vieną mėnesį nuo priežasčių, kurios lėmė tos atidėjimą arba pertrauką, pasibaigimo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min