15min be reklamos
Publikuota 2022 09 15, 16:51

Teismas R.Budbergytės globai perdavė neblaivų vairavusį sutuoktinį, atėmė automobilį

Teismas parlamentarės Rasos Budbergytės globai, kaip laiduotojai, metams perdavė neblaivų vairavusį jos sutuoktinį Rolandą Galvėną, kuris užima aukštas pareigas Turto banke.
Rasa Budbergytė ir Rolandas Galvėnas
Rasa Budbergytė ir Rolandas Galvėnas / 15min ir asmeninio archyvo nuotr.

Griežtesnis nuosprendis

Be to, Vilniaus apygardos teismo ketvirtadienį paskelbtu nauju nuosprendžiu iš vairuotojo bus neatlygintinai konfiskuotas jam nuosavybės teise priklausantis automobilis „Audi Q5“, kurį jis ir vairavo neblaivus. Byloje rašoma, kad šiuo automobiliu naudojasi ir politikė.

Prieš tai bylą nagrinėjęs Vilniaus apylinkės teismas iš R.Galvėno buvo nusprendęs konfiskuoti tik 4 tūkst. eurų.

Su tokiu nuosprendžiu nesutiko prokuratūra – ji manė, kad turėjo būti konfiskuotas visas automobilis, o ne dalį jo vertės atitinkanti suma.

Prokuroro Lino Silevičiaus manymu, Vilniaus miesto apylinkės teismas, spręsdamas dėl transporto priemonės konfiskavimo, nepagrįstai nevertino R.Galvėno padarytos nusikalstamos veikos pavojingumo laipsnio, jos padarymo aplinkybių.

„Toks sprendimo motyvavimas, kai yra įvertinama tik asmens, atleidžiamo nuo baudžiamosios atsakomybės, charakteristika, tačiau nevertinamos veikos padarymo aplinkybės, lėmė netinkamą baudžiamojo įstatymo taikymą. R.Galvėnas privalėjo numatyti ir įvertinti galimas savo priešingo teisei elgesio pasekmes dar prieš darydamas nusikalstamą veiką, todėl turi prisiimti visas kilsiančias neigiamas pasekmes, dėl kurių atsiradimo jis pats ir yra kaltas“, – mano prokuroras.

Automobiliu važinėjo ir parlamentarė

Tuo metu vairuotojo advokatas Irmantas Dobilas akcentavo, kad narinėjant bylą tiek R.Galvėnas, tiek laiduotoja R.Budbergytė nurodė, jog vairuotojas supranta savo padaryto nusikaltimo rimtumą, gailisi, todėl pirmosios instancijos teismas pagrįstai laikė, jog konfiskavus automobilį, prevencinė priemonė nebus tinkamai individualizuota ir ja siekiami tikslai nebus pasiekti.

Alkoholį vyras vartojo tą pačią dieną prieš sėsdamas prie vairo, neblaivus vairavo judriame ir tankiai apgyvendintame Žvėryno rajone Vilniuje.

Pasak advokato, Vilniaus miesto apylinkės teismas atsižvelgė ne tik į automobilio vidutinę rinkos vertę, bet ir įvertino, kad tai bendras šeimos automobilis, įgytas santuokoje, todėl jis bendrosios jungtinės nuosavybės teise priklauso abiem sutuoktiniams, tai yra laikytina, kad R.Galvėnui priklauso tik pusė transporto priemonės.

I.Dobilas teigė, kad automobiliu naudojasi ne tik jo klientas, bet ir jo žmona R. Budbergytė. Mašina skirta abiejų sutuoktinių darbo poreikiams tenkinti, Seimo narė juo keliauja į susitikimus su rinkėjais, įvairius renginius visoje Lietuvoje.

„Šeimos automobilio konfiskavimas sukeltų neproporcingus bei neigiamus padarinius ne tik R.Galvėnui, bet ir laiduotojos teisėtiems interesams“, – tvirtino advokatas.

Užima aukštas pareigas

Tačiau Vilniaus apygardos teismas atkreipė dėmesį, kad vairuotojui nustatytas neblaivumo laipsnis yra artimas sunkiam – jo iškvėptame ore nustatyta 2,27 promilės etilo alkoholio koncentracija. Alkoholį vyras vartojo tą pačią dieną prieš sėsdamas prie vairo, neblaivus vairavo judriame ir tankiai apgyvendintame Žvėryno rajone Vilniuje.

Pasak teismo, vairuodamas neblaivus, R.Galvėnas kėlė realų pavojų ne tik eismo saugumui, bet ir kitų eismo dalyvių bei savo paties sveikatai ar net gyvybei, sukėlė avariją – Saltoniškių gatvėje, keisdamas važiavimo kryptį iš antros eismo juostos į pirmą, neįsitikino, jog tai daryti saugu, dėl ko kliudė pirmoje eismo juostoje važiuojantį automobilį.

„Visa tai patvirtina realų, o ne deklaruojamą asmens sukeltą pavojų eismo saugumui, kitų eismo dalyvių sveikatai ir gyvybei ir tik laimingo atsitiktinumo dėka įvykio metu išvengta dar sunkesnių padarinių“, – rašoma Vilniaus apygardos teismo nuosprendyje.

Teismas akcentavo, kad R.Galvėnas yra teisininkas, turi didelę advokato darbo patirtį, geriau nei įprastas pilietis išmano Lietuvoje galiojančius teisės aktus bei teisinės atsakomybės pagrindus, tarp jų ir už transporto priemonės vairavimą neblaiviam, šiuo metu eina svarbias pareigas vienoje iš valstybinių įmonių. R.Galvėnas Turto banke eina Teisės ir administravimo departamento vadovo pareigas.

„Mes vertiname viešai pasirodžiusią informaciją, apie veiksmus pranešime artimiausiu metu. Atliksime vidinį tyrimą, Darbo kodekso rėmuose įvertinsime kolegos elgesį“, – BNS sakė Turto banko atstovas Karolis Vaitkevičius.

Vairuotojo baudžiamoji byla nutraukta, perdavus laiduotojai, jis laikomas neteistu. Tačiau teismas taip pat atėmė teisę vairuoti vienerius metus ir devynis mėnesius.

Apygardos teismo nuosprendis įsiteisėjo paskelbimo dieną, tačiau dar gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Šventė gimtadienį ir susinervino po ginčo

A.Galvėnas neblaivus prie vairo sulaikytas šiemet vasario 15-ąją, apie 22.35 valandą.

Jis teisme pripažino, kad tądien buvo jo gimtadienis, pasikvietė keletą draugų atšvęsti, šiek tiek išgėrė, jis gėrė tik putojantį vyną, o šventės metu įvykus kvailam ginčui dėl muzikos bei būdamas įsitempęs, nutarė išeiti į lauką prasivėdinti.

Radęs striukėje raktus, nusprendė ne pasivaikščioti, o pasivažinėti po tuščią Žvėryno mikrorajoną. Grįžtant namo įvyko susidūrimas su kitu automobiliu, kurio jis net nepajuto.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min