Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 12d. 07:59 , Atnaujinta: 2020 kovo 12d. 16:12

Teismas paskelbė sprendimą K.Strupo byloje dėl kyšio: pinigus paėmė, bet nusikaltimo nepadarė

Kęstutis Strupas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Kęstutis Strupas

Vilniaus miesto apylinkės teismas ketvirtadienį paskelbė kiek netikėtą sprendimą byloje, kurioje buvęs Santaros klinikų direktorius Kęstutis Strupas kaltinamas paėmęs kyšį. Teisiamasis ir jo buvusi pacientė pripažinti kaltais, bet ne dėl nusikaltimo, o tik baudžiamojo nusižengimo. Mat tikslią kyšio sumą belieka tik spėlioti.

K.Strupas kaltintas tuo, kad paėmė 100 eurų kyšį už operacijos atlikimą.

Teismas nenustatė, kokios būtent vertės buvo kyšis, tad perkvalifikavo veiką iš nusikaltimo į baudžiamąjį nusižengimą. Tai reiškia, kad abu kaltinamieji išvengė teistumo, kuris suteikiamas būtent už nusikaltimus (o ne nusižengimus).

K.Strupas ir jo buvusi pacientė Marija Nedvecka ketvirtadienio pavakarę paskelbtu nuosprendžiu pripažinti kaltais, jiems paskiriant pinigines baudas. Jei nuosprendis įsiteisės, buvęs ligoninės vadovas turės sumokėti 5 000 eurų, o kyšį jam davusi moteris – 2 500 eurų.

K.Strupas iš Santaros klinikų direktoriaus pareigų savo prašymu atleistas 2018 metais, kai sulaukė įtarimų didelės apimties ikiteisminiame tyrime dėl galimo piktnaudžiavimo ir stambaus masto kyšininkavimo bei papirkimo Santaros klinikose. Šis tyrimas tebėra tęsiamas.

2019 metų gegužę tyrimas K.Strupo atžvilgiu šioje byloje dėl piktnaudžiavimo buvo nutrauktas ir jam pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo, kurie tirti atskirame ikiteisminiame tyrime.

Pastarąjį bylą neviešuose posėdžiuose narpliojęs teisėjas Valerijus Laušas žurnalistams papasakojo, kad esminiu abiejų teisiamųjų kaltės įrodymu tapo STT turimas vaizdo įrašas iš eksdirektoriaus kabineto. Tačiau filmuotos medžiagos kokybė nepakankama, kad būtų galima tiksliai nustatyti, koks tiksliai žalios spalvos banknotas kabinete buvo paduotas medikui. Tad bylai, kalbant paprastai, nepakako svorio: jei nėra tiksliai žinoma, kad paimtas kyšis buvo ne mažesnis nei 50 eurų, tokia neteisėta veika traktuojama kaip nusižengimas, o ne nusikaltimas. Bylos ištyrimą apsunkino ir tai, kad abu teisiamieji kategoriškai neigė jiems pareikštus kaltinimus.

Šiandienis Vilniaus miesto apylinkės teismo nuosprendis, kurio kaltinamieji išklausyti neatvyko, dar neįsiteisėjo, nes per 20 dienų gali būti skundžiamas aukštesnės instancijos teisėjams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

28:55
00:43
00:53

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Interviu
Parašykite atsiliepimą apie 15min