-50% metinei prenumeratai. 15 dienos proga!
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Teismas sušvelnino bausmę dėl nužudymo nuteistam vyrui

Lietuvos apeliacinis teismas iš dalies patenkino už žiaurų nužudymą iš chuliganiškų paskatų nuteisto Vaido Venio (gim. 1983 m.) apeliacinį skundą ir vietoj 15 metų laisvės atėmimo jam paskyrė kalėti 10 metų.
Apeliacinis teismas
Apeliacinis teismas / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.
Temos: 1 Teismas

Kaip informuoja Apeliacinio teismo atstovė spaudai, teismas byloje nerado įrodymų, kad nukentėjusysis buvo kankinamas, be to, mano, kad nusikaltimą sąlygojo ne chuliganiškos, o asmeninės paskatos – pyktis, kerštas, nesutarimai.

Tokį sprendimą teismas priėmė įvertinęs byloje esančius duomenis, kad tarp V.Venio ir nužudytojo vyro buvo iš anksčiau susiklostę blogi asmeniniai santykiai. Būtent pyktis ir noras išsiaiškinti asmeninius santykius buvo paskatos, nulėmusios nuteistojo veiksmus prieš nukentėjusįjį. Apeliacinis teismas pabrėžia, kad tais atvejais, kai kaltininko viešojoje vietoje padarytą smurtinę veiką nulėmė pavydas, kerštas, pyktis ar kitokios paskatos, kilusios dėl kaltininko ir nukentėjusiojo asmeninių ir panašaus pobūdžio santykių, chuliganiškos paskatos neinkriminuojamos.

Teismas pasisakė ir dėl kitos anksčiau kvalifikuojančia pripažintos aplinkybės – nukentėjusiojo kankinimo. Byloje nenustatyta nei tai, kad nukentėjusysis vežamas automobilio bagažinėje ir paliktas gulėti ant žolės dėl to jautė didelį skausmą, dideles fizines ar dvasines kančias, nei tai, kad V. Venys suvokė, kad tokie jo veiksmai sukelia nukentėjusiajam dideles fizines ar dvasines kančias.

Tokios Lietuvos apeliacinio teismo išvados nulėmė tai, kad V.Venio veika perkvalifikuojama į paprastą nužudymą, be to, dėl šios priežasties jam trumpėja ir laisvės atėmimo bausmė iki 10 metų.

Iš bylos medžiagos matyti, kad Vaidas Venys Šakių rajone esančiame Kudirkos Naumiestyje 2009 m. vidurvasarį prie parduotuvės sumušė vyrą. Dėl patirtos galvos traumos vyrui į smegenis išsiliejo kraujas. Tęsdamas nusikaltimą V.Venys sumuštąjį be sąmonės automobilio bagažinėje nuvežė į nuošalią vietą prie Šešupės upės, paliko gulintį ant žolės. Po kelių dienų vyriškis ligoninėje mirė.

Skundą dėl nuosprendžio pateikęs nuteistasis V.Venys prašė apygardos teismo nuosprendį pakeisti, perkvalifikuoti jo nusikalstamą veiką ir sušvelninti jam paskirtą laisvės atėmimo bausmę bei sumažinti nukentėjusiajam priteistos neturtinės žalos dydį.

Šis Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendis dar gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius