Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 21d. 18:39

Teismas sušvelnino kardomąją priemonę nužudymu kaltinamam M.Mažeikai-Asilui

Mindaugas Mažeika teisme
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Mindaugas Mažeika

Antradienį Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija atsižvelgė į Mindaugo Mažeikos-Asilo skundą dėl Kauno apygardos teismo nutarties ir sušvelnino bausmę – vietoj suėmimo trims mėnesiams skyrė intensyvią priežiūrą, t.y. stebėjimą elektroninių prietaisų pagalba (apykojė), taip pat kaltinamajam paskyrė įpareigojimus.

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija, susipažinusi su baudžiamosios bylos medžiaga, nustatė, kad apygardos teismas, kaltinamajam paskirdamas griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą, – padarė teisės taikymo klaidą.

„M.Mažeikai buvo skirta ir griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas, ir palikta švelnesnė – užstatas, o toks taikymas pažeidžia Baudžiamojo proceso kodekso nuostatas“, – pranešime žiniasklaidai cituojama teisėjų kolegija.

Atsižvelgė į sveikatos būklę

Gynėjas, prašydamas suėmimą pakeisti į švelnesnes kardomąsias priemones, skunde nurodė, kad M.Mažeika dar nėra pripažintas kaltu, be to, turi itin sunkių sveikatos problemų.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Mindaugas Mažeika
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Mindaugas Mažeika

Priimdamas minėtą sprendimą, Lietuvos apeliacinis teismas tikina atsižvelgęs ir į tai, kad M.Mažeika serga liga, įtraukta į sunkių ir nepagydomų ligų sąrašą, ir jos gydymas, kaip rašoma ekspertų išvadoje, laisvės atėmimo vietų ligoninėje negali būti teikiamas, todėl taikant suėmimą jam nebūtų tinkamai užtikrinta sveikatos priežiūra.

„Baudžiamosios bylos duomenys apie naujus M.Mažeikos padarytus teisės pažeidimus administracinės teisės pažeidimus ir baudžiamąjį nusižengimą neigiamai charakterizuoja kaltinamąjį, tačiau, teisėjų kolegijos vertinimu, savo pavojingumu neprilygsta nusikaltimams“, – rašoma pranešime, priduriant, kad ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Kaltinamas nužudymu

M.Mažeikai yra pareikšti kaltinamai dėl to, kad jis 2016 m. kovo 29 d., būdamas apsvaigęs nuo psichotropinių, narkotinių medžiagų bei alkoholio, du kartus šaudamas iš tiksliai tyrimo metu nenustatyto savadarbio arba perdirbto šaunamojo ginklo į kito asmens galvos sritį, jį nužudė.

Taip pat jis kaltinamas svetimo turto sunaikinimu – automobilio padegimu ir bandymu papirkti pareigūnus.

2016 m. kovo 31 d. M.Mažeika buvo laikinai sulaikytas. 2016 m. balandžio 1 d. Kauno apylinkės teismo nutartimi jam paskirta kardomoji priemonė – sėmimas 2 mėnesiams, kurios terminas vėliau buvo tęsiamas Kauno apylinkės teismo ir Kauno apygardos teismo nutartimis. Lietuvos apeliacinio teismo 2016 m. lapkričio 23 d. nutartimi M.Mažeikai suėmimas pakeistas 20 000 eurų užstatu ir dokumentų paėmimu.

Kauno apygardos prokuratūros prokuroro 2016 m. gruodžio 8 d. nutarimu M.Mažeikai paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Kauno apylinkės teismo 2017 m. rugpjūčio 21 d. nutartimi M.Mažeikai paskirta kardomoji priemonė – suėmimas 20 dienų, kurios terminas vėliau buvo pratęstas 2 mėnesiams, tačiau 2017 m. rugsėjo 27 d. Lietuvos apeliacinio teismo nutartimi kardomoji priemonė – suėmimas – panaikinta, o 2017 m. lapkričio 3 d. Kauno apygardos prokuratūros prokuroro nutarimu panaikinta kardomoji priemonė – dokumentų paėmimas.

Skundžiama Kauno apygardos teismo 2018 m. liepos 19 d. nutartimi kaltinamajam M.Mažeikai Kauno apygardos prokuratūros prokuroro 2016 m. gruodžio 8 d. nutarimu paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti – pakeista į suėmimą 3 mėnesiams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min