Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 sausio 2d. 08:58

Teismas sužlugdė Vladimiro Žirinovskio padėjėją susprogdinusio Laisvūno Jurio svajonę sutikti 2013-uosius laisvėje

Laisvūnas Jurys
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Laisvūnas Jurys
Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas svarstė du trečdalius bausmės atlikusio panevėžiečio Laisvūno Jurio, prieš 15 metų susprogdinusio Vladimiro Žirinovskio padėjėją ir apsaugininką, prašymą dėl lygtinio paleidimo.

Lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos komisija Vilniaus pataisos namuose 2012-11-19 priėmė nutarimą netaikyti Laisvūnui Juriui (gim. 1980 m.) lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos. Motyvas – L.Jurys anksčiau teistas 4 kartus, atlieka bausmę už labai sunkaus nusikaltimo padarymą. Bausmės atlikimo metu režimo reikalavimus pažeidė 2 kartus, drausminėmis nuobaudomis baustas 2 kartus (tiesa, šiuo metu nuobaudos negalioja).

Nesutikdamas su Komisijos sprendimu, panevėžietis jį apskundė teismui.

Tačiau L.Jurio skundą išnagrinėjęs Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas paskelbė, kad jis nepagrįstas, nuteistasis teisingai ir toliau laikomas izoliuotas nuo visuomenės.

15min.lt primena, kad L.Juriui buvo skirta 15 metų laisvės atėmimo bausmė už tai, kad 1997 metų sausį jis su bendrininkais Maskvoje trotilo ir amonio nitrato mišiniu sukėlė sprogimą, per kurį žuvo verslininkas, garsaus ekscentriško Rusijos politiko Vladimiro Žirinovskio padėjėjas Genadijus Dzenis bei apsaugininkas Aleksandras Kolesničenko.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Žirinovskis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Žirinovskis

L.Jurys teismą tikino: „Aš savo veiksmus esu apsvarstęs ir padaręs atitinkamas išvadas.“

Lygtinio paleidimo L.Jurys prašo ne pirmą kartą (žr. susijusius straipsnius).

Nuteistasis pabrėžia, kad bausmės atlikimo metu jis skatintas 9 kartus, bausmę atlieka lengvosios grupės sąlygomis, turi šeimą, išėjęs į laisvę dirbtų, išmokėjo dalį civilinio ieškinio, įvykdė visas individualiame socialinės reabilitacijos plane numatytas priemones. L.Jurys kartojo, kad jo pakartotinio nusikalstamumo rizika žema, todėl prašė Vilniaus pataisos namų Lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos komisijos nutarimą panaikinti ir taikyti jam lygtinį paleidimą.

Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros prokurorė Eglė Grigaitytė pateikė atsiliepimą į nuteistojo skundą, kuriame pabrėžė, jog nuteistasis L.Jurys atlieka bausmę už tyčinį labai sunkų smurtinį nusikaltimą, sukėlusį ypatingą žalą visuomenei ir neatstatomas pasekmes – dviejų žmonių mirtį, kurį padarė bendrininkų grupėje kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu – sprogdinant.

Atlikus pakartotinio nusikalstamumo rizikos įvertinimą (naudojant OASys metodiką) nustatyta, kad nuteistasis L.Jurys priklauso žemos rizikos grupei – 36 balai (žema yra rizika nuo 0-40 balų).

Teismo turimais duomenimis, L.Jurys 2 kartus buvo paleistas lygtinai, nepažeidė lygtinio paleidimo sąlygų, l kartą buvo taikytas bausmės vykdymo atidėjimas, l kartą taikytas įstatymas dėl amnestijos. Nusikaltimai sunkėja, nebūdingas nusikaltimų modelis. Šiuo metu atlieka bausmę už labai sunkaus nusikaltimo padarymą – veikdamas bendrininkų grupėje dėl savanaudiškų paskatų, kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu – sprogdinant, nužudė du asmenis, taip pat padarė nesunkų sveikatos sutrikdymą, ir tyčinį svetimo turto sugadinimą visuotinai pavojingu būdu – sprogdinant.

Bausmės atlikimo metu nuteistasis L.Jurys režimo reikalavimus pažeidė 2 kartus, 2 kartus baustas, šiuo metu nuobaudos negalioja, nuteistasis pagal vykdomuosius raštus skolingas 18 908 litus (išieškota 7 272,2 lito).

Nors nuteistasis L.Jurys atitinka formalųjį lygtinio paleidimo pagrindą, 2/3 bausmės atliko 2012-11-18, įvykdė individualiame nuteistojo plane numatytas priemones, atlikus pakartotinio nusikalstamumo rizikos įvertinimą, naudojant OASys metodiką nustatyta, kad nuteistasis priklauso žemos rizikos grupei – 36 balai (žema yra rizika nuo 0-40 balų), bausmės atlikimo metu 9 kartus skatintas, bausmę atlieka lengvojoje grupė, dėl savo veiksmų kaltę pripažįsta, prisiima atsakomybę už savo veiksmus, tačiau formalių kriterijų atitikimas tėra lygtinio paleidimo klausimo svarstymo sąlyga, o ne lygtinio paleidimo pagrindas.

Todėl bylą išnagrinėjusi Vilniaus miesto 3-iojo apylinkės teismo teisėja Galina Taraškevič nutarė: „Palikti nepakeistą Lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos komisijos Vilniaus pataisos namuose nutarimą dėl lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos netaikymo nuteistajam Laisvūnui Juriui.“

Nutartis per 5 dienas gali būti skundžiama aukštesnės instancijos Vilniaus apygardos teismui.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

14:52
00:26
00:21

Esports namai

Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min