Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Daktarų“ veteranas Goga teisme su šypsena pasakojo, kaip pareigūnai sugadino jam naujametę kelionę

Henrikas Daktaras išvedamas iš teismo po nutarties paskelbimo.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Goga laikomas artimu Henriko Daktaro, pravarde Henytė, bendražygiu.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vienu artimiausių Henriko Daktaro bendražygių laikomas Egidijus Abarius prisipažino nesitikintis būti išleistas į laisvę, tačiau teisėjai siūlė bent neprilyginti jo šventinės išvykos į Suomiją bandymui pasislėpti užsienyje. Teisėja į Gogos žodžius įsiklausė, bet vyro suėmimo terminą pratęsė.

Daugeliu sunkių ir itin sunkių nusikaltimų įtariamas E.Abarius, vadinamas senosios Kauno mafijos kartos šulu bei artimu H.Daktaro bendražygiu, trečiadienį turėjo menką teorinį šansą ištrūkti į laisvę.

Vilniaus apygardos teisme svarstytas klausimas dėl kardomosios priemonės E.Abariui pratęsimo, nes skirto suėmimo terminas baigiasi birželio 19-ąją.

Gogos advokatas teismui aiškino, kad suėmimas jo klientui būdavo skiriamas motyvuojant tuo, jog E.Abarius sulaikytas Suomijoje ir pagal Europos arešto orderį grąžintas į Lietuvą. Užsienyje E.Abarius esą ketino pasislėpti nuo Lietuvos teisėsauginkų.

„Prašau sušvelninti kardomąją priemonę, skiriant nesusijusią su laisvės atėmimu“, – diplomatiškai į teismą kreipėsi Goga. Jis iškart pridūrė „mažai tikintis“, kad į jo prašymą bus atsižvelgta, bet šypsodamasis pasiūlė: „Nors Suomijos tos nerašykite!“

E.Abariui ironišką šypseną kelia tai, kai Lietuvos teisėsauginkai sureikšmino jo išvyką į Suomiją švęsti Naujųjų. Įtariamasis pasakojo, kaip 2008-ųjų gruodžio 19-ąją nuosavu automobiliu su žmona pajudėjo iš Lietuvos, netrukus persikėlė keltu ir nuvyko į Suomiją, kur nuo gruodžio 21-osios buvo užsisakęs viešbutį. Už nakvynes prieš 8 mėnesius iki kelionės buvo sumokėta iš E.Abariaus žmonos sąskaitos, sausio 5-ajai pora turėjo kelto bilietus atgal į Lietuvą ir, anot Gogos bei jo advokato, tikrai būtų grįžę.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Konvojaus jau pusantrų metų visur lydimas E.Abarius prieš posėdį tarėsi su advokatu.
Konvojaus jau pusantrų metų visur lydimas E.Abarius prieš posėdį tarėsi su advokatu.

„Nematau jokios prasmės slapstytis“, – kartojo E.Abarius, neigiantis kaltę dėl visų jam inkriminuojamų nusikaltimų.

„Apie tą nusikaltimą tik čia ir sužinojau“, – Goga aiškino, kad jo sulaikymas šioje byloje yra tikras nesusipratimas.

Sulaikytojo gynėjas teismui bandė įrodyti, kad Gogos pasakojimas ne iš piršto laužtas: pateikė susirašinėjimą su kelionių agentūra dėl elektroninių bilietų rezervavimo, dokumentus apie apmokėtą viešbutį.

Advokatas aiškino, kad teisėsaugininkai tikrai klausėsi Gogos telefoninių pokalbių, todėl esą puikiai žinojo apie jo planus vykti švęsti Naujųjų į Suomiją. „Žinojo, kad išvažiuos, tai galėjo sulaikyti dar Lietuvoje arba palaukti, kol grįš“, – teisininko supratimu, elementarų veiksmą lietuviai teisėsaugininkai be reikalo pavertė sudėtinga tarptautine procedūra.

Advokatas pabrėžė, kad E.Abarius laikomas už grotų jau 18 mėnesių.

„Kuo ilgiau tęsiamas suėmimas, tuo rimtesni pagrindai turi būti jį pratęsiant“, – pabrėžė gynėjas ir pateikė teismui net keletą kliento teigiamų charakteristikų.

Vardijo nuodėmes ir grėsmes

Prokuroras Zdislavas Tuliševskis savo ruožtu pareiškė: „Būtina suėmimo terminą pratęsti!“

Prokuratūros atstovas aiškino, jog „išlieka tas pats pagrįstas manymas, kad paleistas į laisvę Abarius galėtų pasislėpti nuo teismo“.

Gogą slėptis verstų tai, kad yra kaltinamas labai sunkiais nusikaltimais.

„Griežtos bausmės grėsmė galėtų paskatinti Abarių pasislėpti“, – akcentavo Z.Tuliševskis.[[Griežtos bausmės grėsmė galėtų paskatinti Abarių pasislėpti, – akcentavo prokuroras Z.Tuliševskis. ]]

Jo žiniomis, Goga turi ryšių užsienyje, todėl esą jam būtų lengviau slapstytis.

Z.Tuliševskis taip pat pabrėžė, jog E.Abarius jau yra kelis sykius teistas. Maža to, prokuratūros atstovo žodžiais tariant, būdamas laisvėje E.Abarius gali daryti naujus nusikaltimus. „O esantys socialiniai ryšiai nėra pakankamas pagrindas keisti kardomąją priemonę“, – apibendrino Z.Tuliševskis.

Teismas: „Apie Suomiją šįkart nebus“

Teisėją Lauretą Ulbienę prokuroro pastabos įtikino: E.Abariaus suėmimo terminas pratęstas dar trims mėnesiams. Teismas sutinka su svarbiausiu argumentu, kad būdamas laisvėje Goga gali slapstytis nuo teisingumo.

Tuo pačiu teisėja iš dalies įsiklausė į E.Abariaus žodžius. „Apie Suomiją šįkart įrašo nebus“, – atsisveikindama šyptelėjo L.Ulbienė.

Šiandienę jam nepankią teismo nutartį Goga su savo advokatu dar galės skųsti.

Kraują stingdanti byla

2007-2009 metais pareigūnų vykdytos operacijos metu buvo suimtas ne tik Goga, bet kitas žinomas „daktarų“ grupuotės narys Vidmantas Gudzinskas, pravarde Guzas. Netrukus teisėsaugininkams pavyko Bulgarijoje sučiupti ir patį gaujos lyderį H.Daktarą.

E.Abarius yra įtariamas daugeliu labai sunkių nusikaltimų: nusikalstamo susivienijimo organizavimu, nužudymais, plėšimais. Gogai gresia kalėjimas iki gyvos galvos.

Pareigūnams pavyko išnarplioti bent keliolika šios gaujos įvykdytų žmogžudysčių. Anot pareigūnų, kai kurie liudininkų pasakojimai apie tai, kaip „daktarai“ kankindavo savo aukas, stingdo kraują.

Iš viso šioje byloje yra sulaikyta apie 40 įtariamųjų. Jie yra kaltinami dėl beveik 150 nusikaltimų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min