Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 04, 13:01

Teisme dėl 10-metės žūties avarijoje aiškėja „Audi“ vairuotojo gynybos argumentai

Teisme apklaustų liudininkų kirčiai „Audi“ vairuotojui dėl jo galbūt nusikalstamo elgesio kelyje, lėmusio 10-metės žūtį avarijoje, privertė advokatą pradėti gintis, o kartu prasitarti: kokiais argumentais bus grindžiama kaltinamojo Justino Valašino gynyba.
Temos iliustracija: advokato užnugarį turintis kaltinamasis kaltės nepripažįsta, tad prokuratūrai teks ją pagrįsti nebent kitais byloje esančiais įrodymais. Tik prenumeratoriams
Temos iliustracija: advokato užnugarį turintis kaltinamasis kaltės nepripažįsta, tad prokuratūrai teks ją pagrįsti nebent kitais byloje esančiais įrodymais. / 15min archyvo nuotraukų koliažas

Prokuratūros kaltinimų dėl 10-metės keleivės žūties avarijoje sulaukęs „Audi Q7“ vairuotojas pareigūnams parodymų nedavė (turi tokią teisę), o teisme pareiškė, kad kalbės nebent po visų liudytojų apklausų.

Duoti interviu žiniasklaidai Justinas Valašinas kol kas irgi nėra linkęs, pozicijos, kad bylos reikalai turi būti aptarinėjami teismo salėje, o ne viešoje erdvėje, griežtai laikosi ir šio kaltinamojo advokatas.

Kitaip tariant, be teismo jau nuteistu visuomenės akyse pasijusti galėjęs „Audi Q7“ vairuotojas iki šiol praleido visas progas iš pirmų lūpų pateikti paaiškinimus, kaip pats mato ir vertina šią situaciją. 15min J.Valašinas yra replikavęs tik tiek, kad jo istorijoje, kaip ir dažniausiai gyvenime, reikėtų vengti itin kategoriškų vertinimų: „Nėra čia vien tik juoda arba balta.“

Ikiteisminio tyrimo metu vairuotojas į klausimus neatsakinėjo, o teismą kol kas tik trumpai informavo, kad kaltės nepripažįsta. Parodymus duos nebent vėliau.

Tuo metu teismui vairuotojas lakoniškai yra pranešęs, kad su prokuratūros kaltinimu dėl atsakomybės už 10-metės kito automobilio keleivės žūtį avarijoje kategoriškai nepripažįsta.

Įrodyti „Audi Q7“ vairuotojo kaltę – prokuratūros reikalas. Tačiau rungtyniškumo principą procese užtikrinantis teismas turi pareigą įsiklausyti ir į gynybinius argumentus.

Pastarajame teismo posėdyje apklausti 4 liudininkai, pateikę apie avariją ne vien faktų, kuriuos atsimena, bet ir emocijų, kurios yra susikaupusios viduje.

„Audi Q7“ vairuotojui, rodos, itin nepalankių liudijimų lavina privertė dar iki baigiamųjų kalbų prabilti kaltinamojo advokatą, iš kurio užduotų klausimų ima aiškėti, kuo bus motyvuojamas visą automobilių koloną lenkusio ir į sukantį „Toyota“ automobilį įsirėžusio visureigio vairuotojo nekaltumas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min