Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugsėjo 9d. 09:02

Teisme klaipėdietis turės įrodyti, kaip užsidirbo milijonus

Pinigai
Šarūno Bulotos / 15min nuotr. / Pinigai

Trys žemės sklypai su nebaigtais statiniais, nedidelės vertės butas, bendrovės akcijos ir paskolų sutartys – tai tikrai ne sėkmingo milijonieriaus verta istorija, o įtariamojo baudžiamojoje byloje oficialiai registruotas beveik 2,5 milijonus litų siekiantis turtas, pusės iš kurio jis negali pagrįsti teisėtomis pajamomis.

Klaipėdos apygardos prokuratūra kartu su ikiteisminį tyrimą atlikusiais Finansinių  nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos valdybos pareigūnais Klaipėdos miesto  apylinkės teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje neteisėtu praturtėjimu , sukčiavimu mokesčių srityje bei  aplaidžiu apskaitos tvarkymu kaltinamas 42 m. Karklės kaimo  (Klaipėdos r.) gyventojas V. K. 

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, anksčiau neteistas vyras 2008 m. įkūrė uždarąją  akcinę bendrovę vien tam, kad iš valstybės biudžeto susigrąžintų PMV permoką, t.y.,  kad galėtų sukčiauti mokesčių srityje. Valstybinei mokesčių inspekcijai už 2008 m.  buvo pateikta 167 tūkst. litų tariama PVM permoka, nors bendrovė jokios realios  veiklos nevykdė, o į bendrovės buhalterinę apskaitą įtraukė buto Klaipėdoje  įsigijimo bei įrengimo sandorių sąskaitas faktūras, kurios ir tapo susigrąžintinos  permokos pagrindu. V. K. kaltinamas savo naudai įgijęs didelės vertės – 125 tūkst.  192 litus – valstybės biudžeto lėšų. 

Be to, kaltinamasis turės teisme įrodyti, iš kur jis įsigijo turto už daugiau nei 1 milijoną litų, kadangi jo kilmės negalėjo pagrįsti teisėtai gautomis pajamomis.

„Ikiteisminio tyrimo metu įtariamasis atsisakė duoti parodymus, jo baudžiamąją  atsakomybę lengvinančių aplinkybių nenustatyta, o sunkinanti aplinkybė yra ta, kad  kaltinamasis mokesčių srityje sukčiavo iš savanaudiškų paskatų,“– sakė ikiteisminiam  tyrimui vadovavęs bei valstybinį kaltinimą teisme palaikysiantis Klaipėdos apygardos  prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Linas Kiaurakis.

Neteisėto praturtėjimo atskleidimui bei šio pobūdžio nusikalstamų veikų ištyrimui  Lietuvos teisėsaugos institucijos skiria didelį dėmesį, šio pobūdžio ikiteisminiai  tyrimai yra tarp prioritetinių prokuratūros veiklos sričių, įtrauktų į Strateginį  prokuratūros veiklos planą. 

Už šią nusikalstamą veiką įstatymas numato laisvės atėmimą iki 4 metų, o už didelės  vertės svetimo turto įgijimą savo naudai laisvės galima netekti 8 metams. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min