Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teisme nuosprendžio sulaukė keturi degalinę apiplėšę jaunuoliai

Temidė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Temidė
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį Vilniaus miesto apylinkės teisme priimtas nuosprendis baudžiamojoje byloje, kurioje keturi 18-22 metų jaunuoliai kaltinami dėl plėšimo ir bendrininkavimo.

Keturi vaikinai ir viena mergina 2016 m. liepos 3 d. apiplėšė Vilniuje esančią degalinę. Apie 23 val. du jaunuoliai užėję į degalinės vidų, pargriovė degalinės darbuotoją. Vienas ją suėmęs už kaklo, kitas – už dešinės rankos ir už kojų, kartu tempė į degalinės patalpas, kur lipnia juosta surišo nukentėjusiajai rankas. Tokiu būdu padarė jai daug nubrozdinimų, kraujosruvų. Jaunuoliai dažais apipurškė stebėjimo kamerą ir pagrobė 1570,77 eurų. Likę mašinoje jaunuoliai stebėjo aplinką, kad niekas nesutrukdytų daromo nusikaltimo.

Teismas pažymėjo, kad nusikaltimas kruopščiai suplanuotas, įvykdytas pagal numatytą schemą. Dėl jo įvykdymo iš anksto susitarta, apgalvotos mažiausios smulkmenos, netgi nupirktos akių linzės, keičiančios akių spalvą, kad degalinės operatorė negalėtų užpuolikų atpažinti iš akių. Jaunuoliai dėvėjo kaukes (maišus) ir pirštines, kad jų neatpažintų ir neliktų pirštų antspaudų. Jie buvo susitarę, kad nusikaltimo metu nekalbės, jei reikės naudos sutartą šaukinį „vienas“. Visa tai rodo aukštą pasirengimo lygį ir organizuotumą.

Teismas nusprendė visus grupės narius pripažinti kaltais ir skyrė galutines subendrintas bausmes – 2-2,6 m. laisvės atėmimo. Laisvės atėmimo bausmės vykdymą atidėjo 3 m., paskyrė auklėjamojo poveikio priemones – įspėjimą, elgesio apribojimą, įpareigojo bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu nuo 22.00 val. iki 06.00 val. būti namuose, be šių poveikio priemonių vykdymą kontroliuojančios institucijos žinios nekeisti gyvenamosios vietos.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Vagystė Degalinė
Parašykite atsiliepimą apie 15min