TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Teisme prisimintos karščiausios lombardo apiplėšimo akimirkos (nuotraukos, video)

Įvykio vietoje
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Įvykio vietoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus 3-iasis apylinkės teismas toliau nagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje į teisiamųjų suolą sėdo itin įžūliais plėšimais pagarsėjęs aštuntukas. Ketvirtadienį teisme su visomis dramatiškomis smulkmenomis prisimintos karščiausios lombardo sostinės Trakų gatvėje apiplėšimo akimirkos. Tąsyk dužo brangenybių vitrinos, aidėjo isteriški klyksmai ir šūviai, liejosi kraujas.

2009 metų lapkričio–gruodžio mėnesiais Vilniuje ginkluota gauja apiplėšė keletą lombardų, juvelyrikos dirbinių parduotuvių, įvykdė keletą vagysčių iš patalpų.

Ketvirtadienį Vilniaus 3-iajame apylinkės teisme buvo toliau nagrinėjama baudžiamoji byla dėl šių nusikaltimų.

Posėdyje itin vaizdingai buvo aptarinėjami 2009-ųjų lapkričio 27-osios dienos įvykiai.

To penktadienio pavakarę, apie 17.15 val., į juvelyrinių dirbinių parduotuvę-lombardą sostinės senamiesčio Trakų gatvėje užėjo trys kaukėti ir ginkluoti plėšikai.

Viena liudytoja, pro priešais įsikūrusios įstaigos langus pamačiusi į lombardą susiruošusią trijulę, plėšikus įsidėmėjo dėl gigantiško krepšio, tokio, kokius mėgsta turgaus prekeiviai.

Juodomis kepurėmis, medicininėmis kaukėmis ir pirštinėmis užsimaskavę jaunuoliai pravėrė parduotuvės-lombardo duris.

Tuo metu parduotuvės darbuotoja sakė akimirką pamaniusi, kad vaikinų kaukės – tik siaučiančios gripų epidemijos ženklai. Tačiau vienas lankytojų moteriai atvėrė akis, kai išsitraukė pistoletą, nukreipė į ją ir be užuolankų pareiškė: „Apiplėšimas!“

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Vienas Įtariamųjų plėaikų gaujos lyderių J.Bisikirskis.
Vienas Įtariamųjų plėšikų gaujos lyderių J.Bisikirskis

Jo bendrininkas nieko nelaukdamas plaktuku ėmė daužyti vitrinas su brangenybėmis.

Greta įsikūrusiame lombarde tuo metu dirbo Artūras Lapuchinas.

„Išgirdau dūžtančius stiklus, isterišką pardavėjos riksmą“, – pasakojo jis.

Čiupęs ginklą 48 metų vyras atbėgo į parduotuvės patalpas.

„Pamačiau jaunuolį su ginklu. Jis šovė. Jis pirmas šovė į mane! Aš šoviau atgal. Tada kitas šovė, aš šoviau dar kartą. Tada tas pirmas nugriuvo“, – emocingai teismo posėdyje pasakojo A.Lapuchinas.

Įvykio herojus lakoniškai pridūrė: „Tada priėjau, perrišau jam koją, ir viskas.“Išgirdau riksmus, bruzdesį, vyriškus balsus. Kažkas sušuko: stok, šausiu! Pradėjo klykti pardavėja, siaubingai klykė. Po to vėl buvo šūvis, – pasakojo apiplėšimo liudininkė J.Požėlienė.

Antrame aukšte įsikūrusiame biure tuo metu dirbusi Jovita Požėlienė teigė taip pat puikiai girdėjusi, kas vyksta apačioje, nes parduotuvę ir biurą jungia atvira laiptinė.

„Išgirdau riksmus, bruzdesį, vyriškus balsus. Kažkas sušuko: stok, šausiu! Pradėjo klykti pardavėja, siaubingai klykė. Po to vėl buvo šūvis“, – kiek chaotiškai, bet įspūdingai pasakojo apiplėšimo liudininkė.

Netrukus į antrą aukštą atbėgo pardavėja. J.Požėlienė paklausė, kas atsitiko, o ši atsakė, kad kviestų policiją. Biuro darbuotoja surinko numerį. „Ji praktiškai kalbėti negalėjo. Tik pasakė, kad įvyko apiplėšimas“, – pasakojo J.Požėrienė.

Moteris pasakojo tada nulipusi į apačią. „Ten vienas gulėjo susirietęs. Viskas buvo išdaužyta. Mėtėsi juoda kepuraitė, medicininė kaukė, ginklas.“

Į įvykio vietą per keletą minučių atvyko policija. Sužeistąjį pareigūnai su medikais nuvežė į ligoninę.

Policininkai užtvėrė Trakų gatvę. Teko rinkti juvelyrinius dirbinius – pakeliui plėšikai išbarstė beveik visą grobį. Abu bėglius mažiau nei per savaitę policija sulaikė.

Lombardų ir juvelyrinių parduotuvių apiplėšimų byloje numatyti dar mažiausiai du posėdžiai, teisėja Danutė Mickevičienė žada apklausti dar keletą liudytojų bei visus 8 kaltinamuosius, 3 iš kurių nusikaltimus darė būdami nepilnamečiai.

Visi gaujos nariai gana jauni, bet daugelis jau teisti nuo sykio iki penkių kartų. Organizuotos gaujos lyderiais laikomi du veikėjai – 26 metų Olegas Vaškevičius ir 23 metų Jurijus Bisikirskis.

Su jais lombardus plėšę ir kitus nusikaltimus vykdę įtariami Olegas Žuravliovas, Aivaras Matilionis, Dmitrijus Sergančukas ir Edgaras Vanagėlis. Dar tu kaltinamieji – Jevgenijus S. ir Antonas R. – iki šiol nesulaukė 18 metų, todėl jų pavardės neskelbtinos.

VIDEO: Vilniuje vėl bandyta apiplėšti lombardą

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Lombardas

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min