Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teisme subliuškęs vilniečio ir alytiškio praturtėjimo planas: tu važiuoji į Ispaniją, nuperki ir atsiunti kanapių, aš parduodu, pinigus pasidalinam

Pliušinis žaislas
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: kvaišalai į Lietuvą buvo atsiųsti vaikiškame žaisle
Šaltinis: 15min
0
A A

Vietoj pelno už perparduotus narkotikus du bičiuliai gavo realaus laisvės atėmimo bausmes.

Mėginimas pasipelnyti Ispanijoje įsigytus kvaišalus perparduodant Lietuvoje dviem bičiuliams baigėsi baudžiamąja byla ir realia laisvės atėmimo bausme. Nuosprendį paskelbęs Vilniaus apygardos teismas sostinėje gyvenantį 39 metų Eugenijų Bitą ir alytiškį 33 metų Nerijų Mikailionį pripažino kaltais dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti (Baudžiamojo kodekso (BK) 260 str. 1 d.) bei dėl jų kontrabandos (BK 199 str. 2 d.).

Už tai bendrininkams skirtos vienodos galutinės subendrintos bausmės – po trejus metus laisvės atėmimo.

Apie įvykius, kurie yra septynerių metų senumo, išsamiai pasakojama Vilniaus apygardos teismo vyriausiojo specialisto ryšiams su visuomene Gintauto Stalnionio parengtame ir išplatintame pranešime.

Muitinės kriminalistams 2005-aisiais atlikus operatyvinį tyrimą ir sulaikius paštu iš Ispanijos atsiųstus kvaišalus, N.Mikailionis toje šalyje buvo sulaikytas tiktai 2008-ųjų vasarį. Tačiau netrukus jis vėl pasislėpė užsienyje, todėl pernai gegužę pagal Europos arešto orderį buvo pakartotinai suimtas ir perduotas Lietuvai.

Nagrinėjant bylą teisme nustatyta, kad 2005-ųjų rugpjūčio ar rugsėjo mėnesį E.Bitas susitarė su N.Mikailioniu bei dar vienu asmeniu (jo tyrimas atskirtas), kad Nerijus Ispanijoje nupirks ir į Lietuvą atsiųs narkotinių medžiagų – džiovintų kanapių ir jų dalių.

Tuo tarpu Eugenijus Lietuvoje suras žmogų, kuriam galima būtų adresuoti minėtą siuntinį, o vėliau jo turinį realizuos.

Veikdamas pagal šį planą, E.Bitas surado pažįstamą alytiškį, kuris neprieštaravo, kad būtų pasinaudota jo pavarde bei adresu ir sutiko iš pašto atsiimti siuntinį.

2005 m. rugsėjo 28 d. E.Bitas sumokėjo už narkotikus, per „Western Union“ išsiųsdamas apie 360 eurų perlaidą asmeniui, kuriam ikiteisminis tyrimas atskirtas. Už poros savaičių E.Bitas telefonu N.Mikailioniui padiktavo prikalbinto alytiškio duomenis.

Ispanijoje neteisėtai įsigijęs narkotinių medžiagų – maždaug 106 gramus kanapių ir jų dalių, N.Mikailionis jas neteisėtai gabeno ir laikė iki spalio 20 d.

O minėtą dieną supakavęs ir paslėpęs kvaišalus vaikiškame plastmasiniame žaisle, juos paštu išsiuntė į Lietuvą.

Iš pašto su nedideliu siuntinuku išėjusį nieko neįtariantį kvaišalų kontrabandininkų talkininką sulaikė pareigūnai.

Iš pašto su nedideliu siuntinuku išėjusį nieko neįtariantį kvaišalų kontrabandininkų talkininką sulaikė pareigūnai.

E.Bitas teismą mėgino įtikinti, kad iš tiesų pardavinėti Lietuvoje kanapių jis neturėjęs tikslo – neva ketinęs jas visas suvartoti pats.

Tačiau teismo posėdyje baigiant įrodymų tyrimą E.Bitas savo parodymus pakeitė ir vis dėlto prisipažino iš Ispanijos atsiųstus kvaišalus planavęs pelningai parduoti. Įrodymų priremtas, teisme panašiai pasielgė ir N.Mikailionis. Iš dalies pakeitęs savo ankstesnius parodymus, jis prisipažino bent jau žinojęs, kad iš Ispanijos į Alytų buvo siunčiami narkotikai, nors tvirtino su tuo visai nesusijęs.

Tačiau kriminalistikos ekspertai nustatė, kad ant polietileno maišo bei lipnios juostos, kuria buvo apklijuota siuntinio su kvaišalais dėžutė, rastus trijų pirštų atspaudus paliko N.Mikalionis. Specialistai patvirtino, kad ir gavėjo bei pramanyti siuntėjo duomenys ant siuntinio užrašyti taip pat jo ranka.

N.Mikailionio ir E.Bito bendrininkavimą įvykdant jiems inkriminuotus nusikaltimus patvirtino ir slapta daryti telefoniniai pokalbiai bei kiti byloje esantys ir teisme ištirti įrodymai.

Kaltinamųjų atsakomybę lengvinančių aplinkybių teismas nenustatė, užtat konstatavo, kad atsakomybę sunkina tai, kad nusikalstamos veikas jie padarė bendrininkų grupe. „Ikiteisminio tyrimo metu abu kaltinamieji kaltais neprisipažino, nebuvo nuoširdūs ir teisme, – rašoma teisėjos Jūratės Damanskienės paskelbtame nuosprendyje. – Teismo nuomone, kaltinamųjų prisipažinimas, baigiant įrodymų tyrimą, vertintinas kaip nulemtas ne savanoriškumo, o ikiteisminio tyrimo metu surinktų ir teisiamojo posėdžio metu ištirtų įrodymų“.

Vis dėlto spręsdamas bausmių dydžio klausimą teismas atsižvelgė, kad kaltinamieji charakterizuojami teigiamai, turi mažamečių vaikų, po 2005-ųjų įvykdytų naujų nusikaltimų nepadarė, todėl skyrė jiems bausmes, atitinkančias minimalias sankcijų ribas. E.Bitas ir N.Mikailionis nuteisti trejiems metams laisvės atėmimo. Tiesa, į jų bausmės laiką bus įskaityti skirtingi sulaikymo ir suėmimo terminai – nuo keturių mėnesių iki daugiau kaip pusmečio.

Šis teismo nuosprendis per 20 dienų dar gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min