Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Teisme sumuštam teisėjui – 50 tūkst. litų žalai atlyginti

Teismo rūmuose sumuštam Utenos rajono apylinkės teismo teisėjui Eduardui Meidui valstybė turi sumokėti 50 tūkst. litų neturtinei žalai atlyginti, bet šimtatūkstantinė kompensacija jam nepriklauso.
Apeliacinis teismas
Apeliacinis teismas / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

Tai ketvirtadienį paskelbė Lietuvos apeliacinis teismas (AT) ir paliko galioti Vilniaus apygardos teismo sprendimą.

Teisėjas AT prašė iš Lietuvos valstybės priteisti 50 tūkst. litų neturtinės žalos ir 137 592 litų kompensaciją už patirtą turtinę žalą.

Apeliacinis teismas, atmesdamas prašymą priteisti šimtatūkstantinę kompensaciją, pareiškė sutinkąs su Vilniaus apygardos teismo argumentais, kad teisėjui jau buvo išmokėta 8 316 litų išmoka, vadovaujantis Nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo įstatymu, pagal kurį yra kompensuojamos dėl draudiminių įvykių (nelaimingų atsitikimų darbe) negautos pajamos.

Anot AT, E.Meidus nepateikė įrodymų ir nenurodė aplinkybių, kurių pagrindu galėtų būti nustatomas visas galimai ieškovo patirtas turtinės žalos dydis.

Tačiau AT teisėjų kolegija pripažino, jog valstybė nepasirūpino teisėjo saugumu darbo vietoje.

„Teismo patalpose nesant policijos posto ir policijos pareigūno, trečiajam asmeniui buvo sudarytos galimybės nekliudomai naudoti smurtą ir bandyti pasišalinti iš įvykio vietos iki tol, kol bus iškviesti ir atvyks policijos pareigūnai“, – rašoma AT verdikte.

Incidentas tarp E.Meidaus ir jo sprendimu nepatenkinto Vyganto Tamošiūno įvyko 2005 metų vasarį. Tuomet skyrybų su žmona byloje priimtu sprendimu pasipiktinęs vyras įsiveržė į teisėjo sekretorės kabinetą, reikalaudamas susitikti su juo.

V.Tamošiūnas kumščiu smogė moteriai į veidą, nuvertė nuo kėdės. Moteriai lūžo skruostikaulis, medikai dar diagnozavo kairės veido daubos trauminį uždegimą, kairio trišakio nervo antros šakos neuropatiją, galvos smegenų sukrėtimą.

Išgirdęs triukšmą teisėjas iš savo kabineto atbėgo pas sekretorę ir pastebėjo, kad ji pagriuvusi, o V.Tamošiūnas, pagriebęs kažkokius dokumentus, sprunka iš kabineto.

E.Meidus puolė vyrą vytis, tačiau tuomet ir pats buvo sužalotas – jam smogta į veidą. Dėl sužeidimų jis nuvežtas į ligoninę, ten ilgai gydėsi.

Dėl sumušimo vyras prarado 20 proc. darbingumo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius