TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Teisme toliau nagrinėjama byla dėl riaušių prie Seimo rūmų

Prie Seimo
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Prie Seimo
Šaltinis: BNS
0
A A

Pirmadienį Vilniaus miesto 2-ajam apylinkės teismui vėl nepavyko pradėti nagrinėti vadinamosios riaušių prie Seimo bylos. Tai jau trečiasis kartas, kai neatvykus kaltinamiesiems tenka nukelti teismo posėdžius.

Šį kartą į posėdį neatvyko 7 kaltinamieji: du atsiuntė medicinines pažymas, penkių neatvykimo priežastys nežinomos.

Minėtiems penkiems kaltinamiesiems teismas skyrė 10 minimalių gyvenimo lygių dydžio – 1300 litų – baudas.

Tokios pat bausmės sulaukė neatvykęs penketo advokatas. Antrasis nepasirodęs advokatas teismui pranešė, kad atvykti negalėjo dėl ligos, pranešė teismas.

Nubaustieji ir teismo posėdyje taip pat nepasirodžiusi viena nukentėjusiųjų į kitą posėdį bus atvesdinti policijos pareigūnų.

Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Paulius Jablonskas teismo prašė kaltinamuosius, kurie be pateisinamos priežasties neatvyko į teismą, atvesdinti į kitą posėdį. Dėl advokatų prokuroras teismo prašė informuoti Advokatų tarybą.

Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Paulius Jablonskas teismo prašė kaltinamuosius, kurie be pateisinamos priežasties neatvyko į teismą, atvesdinti į kitą posėdį. Dėl advokatų prokuroras teismo prašė informuoti Advokatų tarybą.

Dviejų kaltinamųjų – Skomanto Pakalkos ir Tomo Virbicko – byla yra atskirta, nes šie asmenys esą slapstosi nuo teismo.

Dėl jų teismas yra paskelbęs paiešką. Kai pareigūnai juos ras, bus suimti.

„Jiems skirtos kardomosios priemonės ir duomenų, kad jie būtų rasti, nėra. (...) Jeigu neklystu, posėdžio sekretorė turi duomenų apie vieną iš kaltinamųjų, kitas kaltinamasis taip pat teiravosi apie teismo posėdį. Matyt, yra šansų juos kitą posėdį pristatyti arba jie atvyks patys“, – sakė P.Jablonskas.

Kitas posėdis yra numatytas vasario 18-ąją.

Riaušių byloje kaip kaltinamieji įvardijami šie asmenys: Darius Subotkevičius, Tadas Šoblis, Romas Vaicekauskas, Genrikas Lisovskis, Edgaras Švabauskas, Aleksandras Daško, Tomas Čaikauskas, Karolis Lenkovskis, Jurijus Šidlionokas, Edgaras Jonušas, Andrejus Artemenko, Slavomiras Stankevičius, Aleksandras Aškelovičius, Tomas Virbickas, Aivaras Avgustinas, Česlavas Dukelis, Česlovas Bitovtas, Skomantas Pakalka, Tomas Čedrauskas, Vadimas Kundinovičius, Aleksejus Druzevas, Saulius Stepaitis, Saulius Žukauskas, Arturas Pantiuchinas, Leonidas Ivanovas, Sigitas Astratovas, Michailas Gajevskis, Arturas Laveckis ir Veslavas Lukaševičius.

Kaltinamiesiems gresia baudžiamoji atsakomybė pagal Baudžiamojo kodekso 283 straipsnio 2 dalį, kuri numato riaušių organizatoriams, provokatoriams, smurtautojams ar turtą niokojusiems ar kitaip šiurkščiai viešąją tvarką pažeidusiems asmenims, kurie priešinosi policininkams arba naudojo šaunamąjį ginklą ar sprogmenis, laisvės atėmimo bausmę iki šešerių metų.

Bylos duomenimis, šių metų sausio 16 dieną prie Seimo rūmų kaltinamieji priešinosi policijos ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnams, daužė stiklus, niokojo parduotuves ir kitaip pažeidė viešąją tvarką.

Vilniaus apygardos prokuratūra dar nėra iki galo baigusi tyrimo dėl riaušių organizavimo ir dalyvavimo jose.

Spalį Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Irmantas Mikelionis BNS sakė, kad kita byla dar tiriama. Joje – keliasdešimt įtariamųjų.

Du tyrimus nuspręsta vykdyti dėl to, kad būtų greičiau išnagrinėtos bylos ir nevilkinamas baudžiamasis procesas.

Sausio 16-ąją Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje, vykęs profesinių sąjungų organizuotas mitingas prieš Vyriausybės padidintus mokesčius baigėsi riaušėmis. Per jas nukentėjo apie 30 žmonių, išdaužyti Seimo langai, apgadinti aplinkiniai pastatai, bandyta įsiveržti į Seimą. Profsąjungų atstovai tąkart nuo riaušininkų atsiribojo.

Riaušininkus tramdę Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai panaudojo ašarines dujas, gumines kulkas. Suskaičiuota, kad riaušininkai padarė apie 230 tūkst. litų nuostolių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Riaušės
Parašykite atsiliepimą apie 15min