Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismo medicinos ekspertas Vidmantas Armonas už kyšininkavimą mokės didelę baudą

Temidė
Trakų rajono apylinkės teismo nuotr. / Temidė
Šaltinis: 15min
0
A A

Kyšininkavimu ir piktnaudžiavimu tarnyba kaltintas buvęs Valstybinės teismo medicinos tarnybos Klaipėdos skyriaus vedėjas sulaukė teismo verdikto – antradienį Klaipėdos miesto apylinkės teismas skyrė subendrintą 20 tūkst. 280 Lt piniginę baudą.

Kartu su buvusiu valstybės tarnautoju nuteistas ir du kartus kyšį jam davęs asmuo – jis į valstybės biudžetą turės sumokėti 3120 litų.
 
46 m. buvęs medicinos ekspertas Vidmantas Armonas buvo kaltinamas tuo, kad būdamas valstybės tarnautoju, už greitesnį mirusiųjų palaikų tyrimo atlikimą nuo 2013 m. balandžio iki rugpjūčio mėn. ne kartą iš suinteresuotų asmenų priėmė piniginį atlygį. Kyšio sumos svyruodavo nuo 130 iki 500 litų.

Jis taip pat kaltintas ir piktnaudžiavęs tarnyba, t.y. netinkamai apiforminęs mirties liudijimus bei mirusiesiems atliktus medicininius tyrimus mirties priežasčiai nustatyti, nereikalaudamas už jų apmokėjimą pagrindžiančių dokumentų, dėl ko valstybė patyrė didelę neturtinę žalą.

Gailisi dėl nusikaltimo

Teismas pripažino valdininką kaltu dėl padarytų 19 apysunkių nusikaltimų ir vieno baudžiamojo nusižengimo.

Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos pareigūnų atliktam ikiteisminiam tyrimui vadovavęs Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras tyrimą baigė supaprastinto proceso tvarka, t.y. surašęs pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu.

Jame prokuroras valstybės tarnautojui už padarytas nusikalstamas veikas siūlė skirti 250 MGL dydžio, t.y. 32,5 tūkst. litų baudą.
 
Teismas pripažino valdininką kaltu dėl padarytų 19 apysunkių nusikaltimų ir vieno baudžiamojo nusižengimo, o skirdamas bausmę atsižvelgė į kaltinamojo baudžiamąją atsakomybę lengvinančias aplinkybes – tai, kad jis pripažino padaręs jam inkriminuotas nusikalstamas veikas, davė parodymus, atitinkančius esmines bylos aplinkybes, kritiškai vertino savo elgesį ir išgyveno dėl pasekmių. Todėl teismas, subendrinęs bausmes bei įstatymo numatyta tvarka paskirtą bausmę sumažinęs trečdaliu ir įskaitęs sulaikyme išbūtą laiką, paskyrė galutinę 156 MGL dydžio, t.y. 20 tūkst. 280 litų baudą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min