Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismo nuosprendis buvusiems Jonavos valdžios veikėjams

Jonavos policija
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Jonavos policija
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kauno miesto apylinkės teismas priėmė apkaltinamąjį nuosprendį byloje, kurioje įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba, dokumento suklastojimo ir svetimo turto pasisavinimo buvo pareikšti keliems Jonavos rajono savivaldybės tarnautojams.

Buvęs Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Kaminskas liepos 7 dienos nuosprendžiu pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnyba (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (BK) 228 straipsnio 2 dalis) ir dokumento suklastojimo (BK 300 str. 1 d.). Teismo sprendimu, jam skirta 1,3 metų laisvės atėmimo bausmė ją atidedant vieneriems metams ir šešiems mėnesiams bei 30 MGL (3 900 Lt) bauda.

Buvęs Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Šidlauskas buvo pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnyba (BK 228 str. 2 d.), sukčiavimo (BK 182 str. 1 d.) ir dokumento suklastojimo (BK 300 str. 1 d.). Jam teismas skyrė vienerių metų laisvės atėmimo bausmę ją atidedant tam pačiam laikotarpiui ir 80 MGL (10 400 Lt) piniginę baudą.

Dėl tų pačių nusikaltimų kaltu pripažintas ir Jonavos rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Vykintas Česlovas Jakštas. Teismas jam skyrė 1,6 metų laisvės atėmimo bausmę ją atidedant tam pačiam laikotarpiui ir 100 MGL (13 tūkst. Lt) baudą.

Bendrovės „Beržų kompleksas“ darbuotoja V.R. pripažinta kalta dėl sukčiavimo ir dokumento suklastojimo ir nubausta 50 MGL (6 500 Lt) pinigine bauda.

Ikiteisminį tyrimą atlikę Specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdybos pareigūnai nustatė, kad Jonavos rajono savivaldybės tarybos sprendimu, Žemės ūkio skyriui buvo pavesta 2008 m. organizuoti žemdirbių šventes, skiriant atitinkamą sumą pinigų iš biudžeto. Metų pabaigoje po švenčių organizavimo likusios lėšos, kurios fiktyviu administracijos direktoriaus įsakymu buvo skirtos rajono ūkininkų šventei, buvo panaudotos ne pagal paskirtį, o tam tikrų asmenų asmeniniams tikslams.

Ikiteisminį tyrimą kontroliavo Kauno apygardos prokuratūra.

Nuosprendis per 20 dienų apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui.

Komentarai

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min