Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 16d. 16:34

Teismo sprendimas: buvusi Šiaulių „Rasos“ progimnazijos direktorė vadovauti mokyklai negrįš

Teismas
123RF.com nuotr. / Teismas

Šiaulių apylinkės teismas netenkino buvusios Šiaulių „Rasos“ progimnazijos direktorės Audronės Ispiryan ieškinio dėl atšaukimo iš pareigų pripažinimo neteisėtu, grąžinimo į eitas pareigas, vidutinio darbo užmokesčio už priverstinės pravaikštos laiką priteisimo, turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo.

„Šiaulių miesto savivaldybės taryba (toliau – Taryba) turėjo absoliučią ir neribotą teisę atšaukti A.Ispiryan. iš pareigų, nepriklausomai nuo jos kaltų veiksmų buvimo ar nebuvimo, praradus Tarybos pasitikėjimą, – sakė Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėja Vida Žostautienė. – Teismas daro išvadą, kad Taryba turėjo svarų argumentą nepasitikėti ieškove ir tai pagrindė Teisme.“

2018 m. spalio 4 d. Taryba atšaukė A.Ispiryan iš Progimnazijos direktorės pareigų, vadovaujantis LR darbo kodeksu, praradus pasitikėjimą. 2017 m. kovą tuometinei Progimnazijos direktorei A.Ispiryan buvo pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo, ji buvo nušalinta nuo pareigų. 2018 m. rudenį mokyklos bendruomenė, progimnazijos darbuotojai kreipėsi į Tarybą, nurodydami, kad vadovo nušalinimas neigiamai atsiliepė visai bendruomenei. Buvo paaiškinta, kad bendruomenė viliasi, kad Taryba atšauks daugiau nei pusantrų metų nušalintą direktorę ir suteiks galimybę konkurso būdu išrinkti naują Progimnazijos vadovą.

Progimnazija yra biudžetinė įstaiga, jos savininkė yra Šiaulių miesto savivaldybė, todėl būtent Taryba turi teisę nustatyti tvarką, kuria bus pradedami ir užbaigiami darbo santykiai. Išimtinė Tarybos kompetencija yra savivaldybės mokymo ir auklėjimo įstaigų vadovų skyrimas į pareigas ir atleidimas teisės aktų nustatyta tvarka. 2017 m. lapkričio 9 d. Tarybos patvirtintuose Progimnazijos nuostatuose nurodyta, kad sprendimą dėl Progimnazijos direktoriaus priėmimo į pareigas, jo atleidimo arba atšaukimo iš jų priima Savivaldybės taryba. Be to, Teismas daro išvadą, kad ieškovės darbo sutarties pasibaigimas galėjo būti įformintas jos laikino nedarbingumo metu.

2018 m. spalio pabaigoje ieškovės atžvilgiu buvo baigtas ikiteisminis tyrimas ir baudžiamoji byla perduota teismui. Šiuo metu Šiaulių apylinkės teisme vyksta baudžiamosios bylos nagrinėjimas.

2019 m. balandžio 16 d. priimtas Šiaulių apylinkės teismo sprendimas per 30 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui, apeliacinį skundą paduodant per Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmus.

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

03:14
00:37
03:16

RESTA 2019

Naviguok į ateitį

Sveikata

Jauskitės gražūs

Parašykite atsiliepimą apie 15min