Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismo verdiktas kanapių augintojams – po 10 metų nelaisvės

Teismas
Ramūno Danisevičiaus/Scanpix nuotr. / Teismas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos apeliacinis teismas pakeitė Kauno apygardos teismo 2010 m. balandžio 2 d. nuosprendį, kuriuo Egidijus Jankevičius (gim. 1975 m.) ir Evaldas Ivanauskas (gim. 1971 m.) buvo nuteisti nepilniems dvejiems metams laisvės atėmimo už neteisėtą didelio kiekio kanapių auginimą ir įrenginių narkotinėmjs medžiagoms gaminti rengimą, ir pripažino juos kaltais dėl disponavimo labai dideliu kiekiu narkotinių medžiagų.

Po Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendžio jie po 10 metų praleis nelaisvėje, teigiama teismo pranešime.

Teismas tokį sprendimą priėmė nustatęs, kad pirmosios instancijos teismas nepagrįstai išteisino vyrus dėl neteisėto labai didelio narkotinių medžiagų kiekio laikymo (BK 260 str. 3 d.). Apeliacinio teismo nuomone, pirmosios instancijos teismas savo išvadų nepagrindė ir netinkamai vertino įrodymus. Be to, Kauno apygardos teismas neteisingai nustatė, kad neįrodytas vyrų tikslas platinti kanapes, nes taikant šį Baudžiamojo kodekso straipsnį pakanka įrodyti, kad buvo disponuojama labai dideliu kiekiu narkotinių medžiagų, o tai byloje yra neginčijamai įrodyta – vyrai buvo sukaupę per 5 kg sausų kanapių.

E.Jankevičius ir E.Ivanauskas buvo kaltinami laikę labai didelį kiekį narkotinių medžiagų – pogrindinės kanapių auginimo plantacijos Prienų rajone esančiame Bačkininkų kaime įrengimu ir didelio kiekio kanapių auginimu. Pirmosios instancijos teismas už šias veikas E.Jankevičiui ir E.Ivanauskui skyrė vienerių metų ir devynių mėnesių laisvės atėmimo bausmes, o byloje minimas R.Avyžius buvo išteisintas. Abu nuteistieji vyrai anksčiau buvo išteisinti dėl neteisėto labai didelio kiekio narkotinių medžiagų laikymo.

Apeliacinį skundą dėl Kauno apygardos teismo nuosprendžio padavęs Generalinės prokuratūros prokuroras Apeliacinio teismo prašė E.Jankevičiui ir E.Ivanauskui skirti galutines 13 metų laisvės atėmimo bausmes. Prokuroras mano, kad pirmosios instancijos teismo nuosprendis neatitinka bylos aplinkybių, be to, teismas, prokuroro manymu, netinkamai pritaikė baudžiamąjį įstatymą.

R. Avyžiaus (gim. 1974 m.) atžvilgiu nuosprendis nebuvo skundžiamas.

Šis Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendis dar gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min