Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 07, 19:05

Teismui perduota klastojimu kaltinamos Alytaus tarybos narės L.Radzevičiūtės byla

Teisėsaugos pareigūnai baigė tirti prieš trejus metus pradėtą dokumentų klastojimu kaltinamos Alytaus miesto savivaldybės tarybos narės Lauros Radzevičiūtės baudžiamąją bylą.
Laura Radzevičiūtė
Laura Radzevičiūtė / Asmeninio archyvo nuotr.
Temos: 2 Teismas Klastojimas

Byla Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmams buvo perduota birželį, teismo posėdis kol kas nepaskirtas, BNS šią savaitę pranešė teismo atstovė Jurgita Urbanavičiūtė.

Prokuratūra apie bylos perdavimą teismui neskelbė.

Savivaldybės tarybos narei pareikšti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 300 straipsnio 1 dalį – dokumento suklastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu.

Tas, kas pagamino netikrą dokumentą, suklastojo tikrą dokumentą arba žinomai netikrą ar žinomai suklastotą tikrą dokumentą laikė, gabeno, siuntė, panaudojo ar realizavo, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Tyrė beveik trejus metus

Įtarimai L.Radzevičiūtei buvo pareikšti dar 2019 metų rugpjūtį. Politikė bylos perdavimą teismui sieja su artėjančiais savivaldos rinkimais.

„Tiesą sakant, jau prieš pusantrų metų turėjau informacijos, kad bus laukiama artėjančių savivaldos rinkimų ir, kad net nesant jokių svarių mano kaltės įrodymų, byla vis tiek keliaus į teismą prieš artėjančius savivaldos rinkimus. Taip ir įvyko“, – mano L.Radzevičiūtė.

Ji sakė besidžiaugianti galimybe savo tiesą ir nekaltumą įrodinėti teisme.

„Pagaliau man bus atrištos rankos atviriau kalbėti bei viešinti šios bylos ikiteisminio tyrimo medžiagą“, – BNS sakė L.Radzevičiūtė.

Marijampolės prokuratūros vyriausiasis prokuroras Arūnas Žukauskas BNS sakė, jog „ikiteisminio tyrimo trukmė betarpiškai susijusi su vienos iš proceso dalyvių probleminiu dalyvavimu procese“.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas gavus prokurorų persiųstą Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pareiškimą, į prokurorus kreiptasi tų metų gegužės mėnesį gavus vieno savivaldos rinkimuose dalyvavusio kandidato pranešimą.

Tuometinė VRK pirmininkė teigė, kad iš VRK surinktos bei patikrintos informacijos, nebuvo galimybės nustatyti, ar tam tikra finansinė operacija buvo atlikta paties kandidato, ar pasinaudojant kandidato duomenimis, jo vardu atliekant atitinkamą operaciją. Kilus rimtų abejonių, buvo kreiptasi į Generalinę prokuratūrą.

Tarybos narė L.Radzevičiūtė teigė atlikusi piniginę operaciją už kitą Lietuvos centro partijos atstovę su partijos pirmininko Naglio Puteikio žinia.

„Tai buvo kandidatė iš mūsų sąrašo – Dalia Cibulskienė. Ir su partijos pirmininko N.Puteikio žinia ji man norėjo duoti grynus pinigus. Aš už ją atlikau operaciją – įnešiau į pašto skyrių. Viskas. Centro partijos sąskaita tų pinigų nepriėmė, juos grąžino atgal tai moteriai, tą patarė padaryt pats partijos pirmininkas“, – BNS anksčiau yra sakiusi Alytaus tarybos narė.

Savivaldos rinkimuose L.Radzevičiūtė į miesto tarybą buvo išrinkta pagal Lietuvos centro partijos sąrašą.

Ji taip pat dirbo Seimo nario Mindaugo Puidoko patarėjų komandoje, o anksčiau dirbo Seimo nario N.Puteikio patarėja.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min