Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2012 balandžio 20d. 13:59

Teismui perduota narkotikus gaminusių ir platinusių asmenų byla

Kanapės
Alytaus apskrities VPK nuotr. / Kanapės

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai Kauno apygardos teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje D.M. ir A.G. kaltinami organizavę ir vadovę gaujai, gaminusiai ir platinusiai narkotines medžiagas.

Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Lietuvos Kriminalinės policijos biuro pareigūnai, metu buvo nustatyta, kad kaltinamųjų suburta gauja 2007-2008 m. Kaune esančiame bute augino didelį kiekį kanapių (ne mažiau 50 kanapių sodinukų ir
kelių kanapių medelių-motinų), neteisėtai įgijo, laikė, gabeno ir pardavė labai didelį kiekį narkotinių medžiagų.

Pasak prokurorų, kaltinamieji D.M. ir A.G. organizavo narkotinių medžiagų gamybą: kartu su gaujos nariais sodino ir augino kanapių daigus, nuėmė kanapių derlių, perdirbo jas bei sufasavo, gabeno šią narkotinę medžiagą iki perdavimo vietų ir pardavinėjo. Kaltinamasis D.M. organizavo susitikimus, bendravo ir tarėsi dėl konkrečių narkotinių medžiagų pardavimo kiekių, kainos, perdavimo vietos ir laiko, dėl šių narkotinių medžiagų pavyzdžių kokybės patikrinimo prieš jų pardavimą su pirkėju apsimetusiu asmeniu. Kaltinamieji kelis kartus iš pradžių neatlygintinai pirkėju apsimetusiam asmeniui perdavė kanapių ir jų sodinukų, vėliau už 3,5 tūkst. Lt pardavė beveik 1 kg kanapių dervos ir už 14 tūkst. Lt – beveik 4 kg kanapių dervos.

Ikiteisminio tyrimo metu A.G. buvo pasislėpęs, tačiau prieš metus jis buvo sulaikytas Ukrainoje ir perduotas Lietuvos teisėsaugos organams.

Už neteisėtą kanapių auginimą įstatymas numato laisvės atėmimas iki penkerių metų. Už neteisėtą gaminimą, perdirbimą, įgijimą, laikymą, gabenimą, pardavimą ar kitokį platinimą labai didelio kiekio narkotinių medžiagų baudžiama laisvės atėmimu nuo dešimties iki penkiolikos metų.

D.M. ir A.G. kaltinami ir kitais nusikaltimais, tarp kurių neteisėtas šaunamųjų ginklų ir šaudmenų įgijimas bei laikymas.

Kaunietis D.M. kaltinamas pasikėsinimu apgaule įgyti didelės vertės svetimą turtą (Baudžiamojo kodekso 22 str.1d. ir 182 str. 2 d.). Pateikęs suklastotos paskolos, už kurią neva įsigijo 900 tūkst. Lt vertės žemės sklypą (kurį vėliau pardavė už beveik 1,2 mln. Lt), sutarties kopiją, pajamų mokesčio deklaracijoje už 2006 metus nurodė iš valstybės biudžeto jam grąžinti susidariusią gyventojų pajamų mokesčio permoką – 134 865 Lt. Tačiau Kauno apskrities VMI atsisakė jam grąžinti permoką.

Panevėžietis A.G. kaltinamas neteisėtu žmogaus laisvės atėmimu (Baudžiamojo kodekso 146 str. 2 d.), panaudojant smurtą ir sukeliant pavojų nukentėjusio asmens gyvybei bei sveikatai.

D.M. ir A.G. 2000-2002 m. ne kartą teisti Vokietijoje už vagystes.

Temos: 2 Gamyba Narkotikai
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min