Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 28d. 13:46

Teismui perduota sieros rūgštimi apipiltos kaunietės byla

Kauno miesto apylinkės prokuratūros Trečiojo nusikalstamų veikų tyrimo skyriaus prokuroras Romanas Mackevičius baigė ikiteisminį tyrimą dėl šių metų gegužę visuomenę sukrėtusio įvykio − jaunos merginos apipylimo sieros rūgštimi.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad šį itin žiaurų nusikaltimą organizavo ir jam vadovavo 33 metų kaunietis P.K. Kaltinamajame akte teigiama, jog organizatorius įsigijo pusės litro buteliuką su sieros rūgšties tirpalu, kurį atidavė šio itin sunkaus nusikaltimo vykdytojui − P.B. P.K. nurodė nukentėjusiosios E.V. gyvenamąją vietą, darbovietę bei automobilio duomenis.

Išsiaiškinta, kad P.B. nusikaltimą įvykdė pirmojo merginos gyvenamojo namo aukšte. „Nustatyta, kad P.B. sudavė merginai į veidą ir apipylė ją sieros rūgštimi. E.V. nudegė 22 proc. kūno paviršiaus“, − detalizavo ikiteisminį tyrimą kontroliavęs prokuroras.

P.K. už šį itin žiaurų nusikaltimą sumokėjo P.B. 2000 litų.

Be to, P.K. kaltinamas ne tik sunkiu merginos sveikatos sutrikdymu, bet ir neteisėtu informacijos rinkimu apie asmens privatų gyvenimą. „P.K. kelis kartus buvo pritvirtinęs prie E.V. automobilio sekimo įrangą, kuri jam padėjo nustatyti ir tiksliai žinoti merginos buvimo vietą“, − kalbėjo R. Mackevičius.

Niekur nedirbantis, keturis kartus teistas ir vos vidurinį išsilavinimą turintis nusikaltimo vykdytojas P.B. kaltinamas itin žiauriai ir iš savanaudiškų paskatų sutrikdęs E.V. sveikatą.

Pasak prokuroro, P.B. lengvinanti aplinkybė yra ta, jog dvidešimt ketverių metų vaikinas prisipažino padaręs minėtą nusikaltimą ir dėl to gailisi. P.K. taip pat prisipažino neteisėtai rinkęs informaciją apie asmens privatų gyvenimą.

Šioje baudžiamojoje byloje nukentėjusiąja pripažinta E.V. pateikė milijono litų vertės civilinį ieškinį neturtinei žalai atlyginti.

Be to, Kauno teritorinių ligonių kasai reikės sumokėti beveik 10 tūkst. litų už nukentėjusiosios gydymą.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad už P.B. ir P.K. padarytus nusikaltimus gresia maksimali laisvės atėmimo bausmė iki dvylikos metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie 15min