Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 11d. 09:14

Teismui perduota valstybės saugomų nekilnojamųjų kultūros vertybių sunaikinimo byla

Byla
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Byla

Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl didelės mokslinės, istorinės ir kultūrinės reikšmės turinčios vertybės sunaikinimo žemės sklype, esančiame Teatro g. 7, Vilniuje. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2010 m. gegužės mėnesio 26-28 dienomis, atlikus rūsio pamato duobės kasimo darbus, buvo atidengti ir suardyti XVII a. bei vėlesniais amžiais datuojami archeologiniai (kultūriniai) sluoksniai.

„Ši byla ypatinga tuo, kad statybos darbus atliekančios įmonės darbuotojai žemės sklype, kuris patenka į valstybės saugomos nekilnojamosios kultūros vertybės, Vilniaus senamiesčio, teritoriją, žemės kasimo darbus atliko be privalomų archeologinių tyrimų. Tokiais nepateisinamais veiksmais buvo negrįžtamai sužalota senojo Vilniaus miesto su priemiesčiais dalis, buvo prarastas nepažintas mokslinių duomenų šaltinis“‚ – valstybei padarytą žalą vertino ikiteisminiam tyrimui vadovavęs Trečiojo skyriaus vyriausiasis prokuroras Egidijus Motiejūnas.

Kaltinimai dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo (Baudžiamojo kodekso 187 str. 2 d.), dokumentų suklastojimo ar panaudojimo (Baudžiamojo kodekso 300 str. 1 d.) pateikti piliečiui A.P., kuris, būdamas gyvenamojo namo, esančio Teatro g. 7, statybos darbų vadovu ir žinodamas, kad statybos darbai atliekami žemės sklype, kuriam yra numatytos specialios naudojimo sąlygos, tyčia neužtikrino, kad prieš žemės kasimo darbus būtų atlikti archeologiniai tyrimai. A.P. kaltinamas ir tuo, kad panaudojo netikrus dokumentus dėl būtinybės atlikti archeologinius tyrimus.

Kaltinimai taip pat pateikti piliečiams V.Č. ir J.R., padariusiems nusikalstamas veikas, numatytas BK 187 str. 2 d. ir BK 300 str. 1 d.

Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos šioje byloje yra pareiškęs civilinį ieškinį. Valstybės patirtas nuostolis vertinamas 120 193 Lt. Siekiant užtikrinti civilinį ieškinį įtariamiesiems laikinai apribotos nuosavybės teisės į jiems priklausantį nekilnojamąjį turtą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min