TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismui perduotas panevėžietis Vokietijoje kartu su broliu organizavęs navigacijos priemonių vagystes

Kelias
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Kelias
Šaltinis: 15min
0
A A

Generalinė prokuratūra Panevėžio apygardos teismui perdavė ikiteisminio tyrimo medžiagą, kurioje trys panevėžiečiai kaltinami didelės vertės vagystėmis, įvykdytomis veikiant organizuotoje grupėje, ir pinigų plovimu. Ikiteisminį tyrimą šioje baudžiamojoje byloje atliko Lietuvos kriminalinės policijos biuras.

Prokuratūros pranešime spaudai teigiama, kad ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad 2007 m. vasarą buvo sukurta brolių A. S ir D. S. organizuota grupė, kurios veiklai jie vadovavo. Vienas iš brolių veikė Lietuvoje – jis ieškojo vaikinų, sutinkančių vykdyti navigacijos prietaisų iš brangių automobilių vagystes ir siuntė juos į Vokietiją. Ten juos pasitikdavo kitas brolis – pastarasis atvykėlius apgyvendindavo, apmokydavo vogti ir per tolimųjų reisų vairuotojus vogtą aparatūrą persiųsdavo į Lietuvą.

Organizuota grupė, veikusi nuo 2008–ųjų vasaros iki 2009 m. vasario mėn., pavogė navigacijos prietaisų už 773 tūkst. 300 eurų, t. y. beveik už 2 mln. 670 tūkst. litų.

Organizuota grupė, veikusi nuo 2008–ųjų vasaros iki 2009 m. vasario mėn., pavogė navigacijos prietaisų už 773 tūkst. 300 eurų, t. y. beveik už 2 mln. 670 tūkst. litų.

Lietuvoje vogtas turtas buvo realizuojamas supirkėjams, kurie dėl to jau nuteisti atskiroje baudžiamojoje byloje. Dalis už parduotą vogtą turtą gautų pinigų banko pavedimais buvo pervedami į trečiųjų asmenų sąskaitas, po to Vokietijos bankomatuose išgryninami ir panaudojami tolimesnėje nusikalstamojoje veikloje vagysčių vykdytojų išlaikymui.

Šioje byloje teismui perduoti trys asmenys – Lietuvoje nusikalstamą veiką organizavęs organizuotos grupės vadovas D. S., vienas iš vairuotojų–kurjerių S. Č. bei asmuo, veikęs analogiškai kaip ir D. S., tik spėjęs organizuoti mažesnį kiekį vagysčių Vokietijoje.

Organizuota grupė buvo išaiškinta, glaudžiai bendradarbiaujant su Vokietijos Federacijos Kelno prokuratūra ir Kriminaline policija. Net 11 asmenų dėl šios nusikalstamos veikos buvo sulaikyta ir nuteista Vokietijoje, tarp jų – D. S. ir vienas iš vairuotojų – vogto turto gabentojas.

Lietuvoje rasta daugiau negu 700 vnt. vogtų navigacijos prietaisų, kurie buvo konfiskuoti ir perduoti Vokietijai.

Lietuvos Respublikos Baudžiamasis kodeksas už didelės vertės turto vagystę, veikiant organizuotoje grupėje, numato laisvės atėmimo bausmę iki aštuonerių, o už nusikalstamu būdu įgytų pinigų legalizavimą – iki septynerių metų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min