Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Telefoniniai sukčiai iš 8 metų vaiko išviliojo pinigų ir aukso

Pinigai
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Telefoniniai aferistai vėl kėsinasi į ukmergiškių ramybę. Paskutinę pavasario dieną nuo jų nukentėjo Ukmergėje gyvenančios R.K. (gim. 1964 m.) šeima.

Apie 14.15 val. laidiniu telefonu paskambino nepažįstama moteris. Atsiliepė aštuonmetis R.K. sūnus, namuose buvęs vienas. Nepažįstamoji vaikui aiškino, neva jo mama sužalojo kitą moterį ir turi atlyginti 14 tūkst. litų žalą. Paskui su vaiku telefonu pokalbį tęsė vyras. Jis aiškino, kad vaikas turi surinkti pinigus ir perduoti atvyksiančiam vyriškiui, nes antraip jo mamai bus blogai. Mažametis surinko namuose buvusias santaupas ir auksinius papuošalus bei viską atidavė netrukus su taksi prie namų atvažiavusiam vyrui. Išvykus nepažįstamajam jis paskambino mamai paklausti, ar ji gyva. Tada ir išaiškėjo apgavystė.

Vilniaus apskrities VPK Ukmergės rajono policijos komisariate šiais metais užregistruotas antras sukčiavimo telefonu atvejis. 2010 metais tokių nusikalstamų veikų buvo užregistruota 13, kai kurios iš jų jau yra išaiškintos ir perduotos į teismą.

Žinia apie artimą žmogų ištikusią nelaimę sukelia šoką, o tuomet apsimetėliams labai lengva manipuliuoti jausmais, neleisti susivokti. Ypač dažnai sukčiams pavyksta į savo pinkles įvilioti vaikus ir senyvo amžiaus žmones. Todėl policijos pareigūnai pataria tokias situacijas aptarti su savo vaikais ar vyresnio amžiaus artimaisiais. Kartais apsimetėliai prisistato policijos pareigūnais. Gyventojai turėtų įsidėmėti, kad policijos pareigūnai telefonu niekuomet nepaprašys pinigų atliekamoms procedūroms spręsti, o pas gyventoją atvykęs pareigūnas būtinai prisistatys ir pateiks tarnybinį pažymėjimą, pažymima Vilniaus apskrities VPK Ukmergės rajono policijos komisariato atstovų trečiadienį paviešintame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min