Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Telefoniniai sukčiai prisidengia ir dvasininkų vardais

Teismo nuosprendis
Photos.com nuotr. / Teismo nuosprendis
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, paskelbė nuosprendį Vitalijui Barancovui (gim. 1985 m.) ir pripažino jį kaltu dėl sukčiavimo ir pasikėsinimo sukčiauti bei skyrė 2 metų laisvės atėmimo bausmę. Sudėjus šią bausmę su ankstesne neatlikta bausme, nuteistajam skirta galutinė 2 metų 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

Kaip praneša teismo atstovas spaudai, V.Barancovas nuteistas už tai, kad veikdamas su ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu asmeniu 2009 metų rugpjūčio 10 dieną apgaule iš pagyvenusios moters išviliojo 3 tūkst. litų už tariamai jos pažįstamo diakono padarytą avariją, per kurią sužalota mergaitė.

V.Barancovas nuteistas ir už tai, kad veikdamas su ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu asmeniu tą pačią dieną iš kitos moters bandė apgaule išvilioti 8 tūkst. litų už tariamai jos sūnaus padarytą avariją, kurios metu žuvo žmogus, tačiau šio nusikaltimo nebaigė, nes moteris neatidarė buto durų, o įtariamąjį sulaikė policijos pareigūnai.

V.Barancovas buvo sulaikytas pareigūnų po dviejų savaičių, kai buvo išleistas iš Marijampolės pataisos namų.

V.Barancovas teisme savo kaltę pripažino, paaiškino, kad praėjusių metų rugpjūčio 9 dieną jam į mobilųjį telefoną paskambino nepažįstamas asmuo ir paklausė, ar norintis užsidirbti. V.Barancovas aiškino, kad turėjo nuvažiuoti nurodytu adresu ir iš moters paimti pinigus. Nuvykęs ten, jis paėmė 3 tūkst. litų ir pasirašė kažkokį dokumentą. Kaltinamasis teigė vėliau šiuos pinigus pralošęs kazino.

Tą pačią dieną jam vėl paskambino tas pats vyras, pasakė, kad atsiųs trumpąją žinutę, kurioje nurodys, į kokią sąskaitą pervesti pinigus, ir pasiūlė nuvažiuoti dar vienu adresu. Ten durų niekas neatidarė, o V.Barancovas buvo sulaikytas policijos pareigūnų.

Teisme V.Barancovas paaiškino, kad iš skambinusio asmens žodžių suprato, jog jis turės padaryti paslaugą, t. y. paims ir perduos tuos pinigus teisėtai, o už šias paslaugas bus atlyginta ir kad tai nėra nusikalstama veika.

Nukentėjusioji teisme paaiškino, kad jai paskambino vyriškis, ji paklausė, ar čia skambina pažįstamas diakonas, šis atsakė teigiamai. Skambinantis vyras paaiškino esąs sulaikytas policijos komisariate, nes padarė avariją ir per ją sužalojo mergaitę.

Vyriškis teigė, kad dėl to jam gresia iki 5 metų laisvės atėmimo bausmė, tačiau mergaitės brolis linkęs taikytis, o tam reikia 8 tūkst. Lt. Ji atsakė, kad turi tik 3 tūskt. Lt. Skambinęs vyras liepė jai pasiimti baltą popieriaus lapą ir diktavo jai, kaip rašyti susitaikymo protokolą ir netrukus jai liepė atidaryti duris, prie kurių laukė vaikinas. Pašnekovas liepė atiduoti pinigus tam vaikinui.

Tuomet telefonu kalbėjęs vyras paklausė, ar toli nuo jos namų yra parduotuvė ir liepė nupirkti dar už 500 litų telefoninių sąskaitų papildymus. Tačiau pagyvenusiai moteriai nuėjus į parduotuvę, pardavėja jų nepardavė, paaiškinusi, jog kažkas ją nori apgauti. Nukentėjusioji teisme aiškino, kad negalėjo net pagalvoti, kad gali būti apgauta.

Kita nukentėjusioji ikiteisminio tyrimo metu paaiškino, kad jai paskambino vaikinas, prisistatė esą iš policijos ir pranešė, kad sūnus avarijoje mirtinai sužalojo žmogų ir už tai, kad avarijos kaltininkas nebūtų sulaikytas, reikia 8 tūkst. litų. Moteris paskambino savo sūnui, o šis pareiškė, kad į jokią avariją nepateko. Tuomet nukentėjusioji apie sukčiavimą pranešė policijai.

Sulaikymo metu pas V.Barancovą buvo rasti 3 300 litų, šios lėšos ikiteisminio tyrimo metu buvo areštuotos, iš jų 3 tūkst. litų teismo sprendimu bus grąžinti nuo sukčiaus nukentėjusiai moteriai.

Bankas informavo ikiteisminio tyrimo pareigūnus, kad V.Barancovas į savo sąskaitą įnešė ir kitiems asmenims (dalis jų atlieka bausmę Marijampolės pataisos namuose) nuo praėjusių metų liepos 28 dienos, kuomet išėjo iš pataisos namų, iki sulaikymo dienos pervedė 8 tūkst. litų. Sulaikius įtariamąjį, sąskaitoje lėšų nebuvo.

Baudžiamasis kodeksas už sukčiavimą numato viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 3 metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min