Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 31d. 09:44

Telefoniniu sukčiavimu užsiiminėjusi trijulė kalės ne vienerius metus

Mobilieji telefonai
Vida Press nuotr. / Mobilieji telefonai

Klaipėdos miesto apylinkės teismas praėjusią savaitę priėmė nuosprendį baudžiamojoje byloje ir anksčiau ne kartą teistus tris telefoninius sukčius pasiuntė už grotų.

Ikiteisminio tyrimo metu surinktų duomenų visuma Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorei Ingai Mačiulienei, vadovavusiai šiam ikiteisminiam tyrimui, leido manyti, kad 2015 m. spalį atlikdamas laisvės atėmimo bausmę Marijampolės pataisos namuose kaltinamasis M. Š., pasitelkęs du laisvėje esančius, tačiau anksčiau taip pat ne kartą teistus draugus, subūrė organizuotą grupę, kuri užsiėmė pinigų išviliojimu.

Pataisos namuose dienas leidžiantis M. Š. skambindavo nepažįstamiems asmenims ir, prisistatęs jų artimais giminaičiais ar gydytoju, klaidindavo nukentėjusiuosius pranešimais apie tai, kad jiems artimi asmenys yra sužaloję mažametį, kurio gydymui būtina perduoti nurodytas pinigų sumas. Kaltinamojo M. Š. bendrai R. M. ir D. V., prisistatę sužaloto vaiko artimais giminaičiais, paimdavo iš nukentėjusiųjų pinigus.

Šios trijulės melu patikėjusios šešios moterys sukčiams atidavė 5 tūkstančius 4 šimtus eurų.

„Mobiliųjų telefonų turėjimas įkalinimo įstaigose – vis dar opi problema. Nuteistieji įvairiais būdais sugeba gauti mobiliojo ryšio priemones, kurias pasitelkia naujiems nusikaltimams daryti. Sugalvoję neteisėto praturtėjimo planą, dažnu atveju į jį įtraukia ir pažįstamus ar draugus, esančius laisvėje. Apmaudu, kad šios problemos niekaip nepavyksta užkardyti, tačiau, kita vertus, mes, teisėsaugininkai, skiriame tam ypač daug dėmesio ir stengiamės išaiškinti kuo daugiau tokio pobūdžio nusikalstamų veikų“, – teigė šiam ikiteisminiam tyrimui vadovavusi prokurorė Inga Mačiulienė.

M. Š. Ir jo bendrai uostamiesčio teismo kaltais pripažinti dėl sukčiavimo apgaule savo naudai įgijus svetimą turtą. M. Š. paskirta 6 metų laisvės atėmimo bausmė. R. M. už grotų teks praleisti 4 metus 3 mėnesius, o D. V. kalės 5 metus. Klaipėdos miesto apylinkės teismo nuosprendis dėl trijulės įvykdytų nusikalstamų veikų, jeigu nebus apskųstas apeliacine tvarka, įsiteisės birželio 16 dieną.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min