Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Telefoninius sukčius keičia kreditų aferistai

Greitųjų kreditų manija plinta ne tik tarp santaupų pristigusių gyventojų. Ne mažiau juos pamėgo pasipelnyti linkę nusikaltėliai, rašo dienraštis „Kauno diena“.
Interneto komentatorius.
Internetas / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

Telefoninius sukčius pamažu keičia kitokio pobūdžio nusikaltimai.  Kaip rašoma „Kauno dienoje“, Kauno teisėsaugininkai vis dažniau registruoja atvejus, kai sukčiai pasinaudoja kitų žmonių elektroninės bankininkystės duomenimis ir svetimu vardu paima trumpalaikę paskolą. Grąžinti ją kartu su palūkanomis tenka niekuo dėtiems žmonėms. Pinigų sumos kartais siekia ir kelis tūkstančius, nes apgavikai vienu sykiu sugeba apsirūpinti kreditais iš kelių jas teikiančių bendrovių.

Pareigūnai įspėja, kad elektroninės bankininkystės slaptažodžiai, prisijungimo kodai yra vertybė, kurios geriau nepatikėti net giminaičiams. Pareigūnai jau yra užfiksavę atvejų, kai į sukčių pinkles žmonės pakliūva patikėję giminaičiais.

Nusikaltėlių braižas būna panašus: jie paprašo žmonių paskolinti elektroninės bankininkystės slaptažodžius, esą jiems reikia banko sąskaitos, į kurią būtų galima pervesti pinigus. Esą tavo pinigų jie nepaims, o tik kažkas „įmes“ ten sumą pinigų, kurią jie paims. Kartais žmonės neatsisako padėti. Už tokią paslaugą apgavikai pasiūlo atlygį, kuris gali siekti nuo 50 iki 200 litų.

Dažniausiai apgavikai sugeba iš karto paimti paskolą iš kelių mažųjų bankų, kur siūlomos mėnesinės palūkanos siekia apie 20 proc. ribą.

Už tokius nusikaltimus numatoma laisvės atėmimo bausmė iki šešerių metų. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius