Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 gruodžio 13d. 12:12

Telšių apskrities policijos pareigūnas įtariamas nužudymo organizavimu (papildyta 16.21 val.)

Antrankiai
„Photos.com“ nuotr. / Antrankiai
Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriuje atliekamas ikiteisminis tyrimas, kuriame Telšių apskrities VPK policijos pareigūnas A.N. įtariamas nužudymo iš savanaudiškų paskatų organizavimu, praneša Šiaulių apygardos prokuratūra.

Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorai kartu su Šiaulių apskrities VPK Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnais išaiškino ir nustatė galimai šį labai sunkų nusikaltimą užsakiusį asmenį ir jį šeštadienį sulaikė, nespėjus įgyvendinti organizuoto nusikaltimo.

Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai teigti, kad Telšių apskrities VPK pareigūnas užsakė, t. y. organizavo,  žmogaus nužudymą – nušauti.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta ir kitų galimai padarytų nusikalstamų veikų požymių (neteisėto laisvės atėmimo naudojant smurtą, piktnaudžiavimo, poveikio liudytojui, neteisėto disponavimo dideliu kiekiu šaudmenų), dėl kurių išaiškinimo taip pat atliekamas ikiteisminis tyrimas.

Šiaulių miesto apylinkės teismas patenkino prokuroro prašymą ir leido 51 metų įtariamąjį suimti dviem mėnesiams.

Vadovaudamasis Baudžiamojo proceso kodekso 177 str., kuris reglamentuoja ikiteisminio tyrimo duomenų neskelbtinumą, prokuroras tyrimo eigos bei tolesnių procesinių veiksmų nekomentuoja.

Nekaltumo prezumpcijos doktrina skelbia, kad asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Papildyta 16.21 val.: Agentūra BNS praneša, kad šioje byloje sulaikyti dar du Telšių apskrities gyventojai. Dėl kardomųjų priemonių taikymo jiems kol kas nenuspręsta.

Šiaulių apygardos prokuratūros atstovas spaudai Martynas Povilaitis BNS pirmadienį sakė, kad pareigūnai neatskleidžia daugiau duomenų nei apie įtariamąjį, nei apie asmenį, kurį ketinta nužudyti.

"Taikoma liudytojų apsaugos programa", - sakė jis.

"Tik filmuose teko matyti, kad taip viskas gali būti suplanuota", - pirmadienį per spaudos konferenciją sakė Šiaulių apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Kastytis Šikšnys.

Šią bylą jis pavadino rezonansine.

Pirmadienį per spaudos konferenciją pranešta, kad žmogžudystės užsakovas jau buvo sumokėjęs dalį pinigų už nusikaltimo padarymą.

Tačiau pareigūnai kol kas neatskleidžia, dėl kokių motyvų norėta nužudyti žmogų.

Ikiteisminis tyrimas šioje baudžiamojoje byloje pradėtas gruodžio 2 dieną. Jį atlieka Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min