Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 9d. 13:28 , atnaujinta: 2017 sausio 9d. 14:06

Už girtumą iš tarnybos nevytas Telšių policijos viršininko pavaduotojas L.Špakauskas išėjo pats

Linas Špakauskas
Telšių apskrities policijos nuotr. / Linas Špakauskas

Telšių policijos viršininko Remigijaus Rudmino įsakymu jo pavaduotojui Linui Špakauskui paskirta ne pati griežčiausia tarnybinė nuobauda – perkėlimas į žemesnes pareigas. Tačiau jis pats nutarė palikti tarnybą. „Alkoholio vartojimas policijoje netoleruotinas“, – pabrėžė generalinis komisaras Linas Pernavas.

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato vidaus tyrimų grupėje baigus tarnybinį patikrinimą dėl sausio 2 d. į tarnybą atvykusio neblaivaus Telšių apskr. VPK viršininko pavaduotojo Lino Špakausko, vadovaujantis Lietuvos Respublikos vidaus tarnybos statuto 33 str. 2 d. 5 p. ir 24 str. 1 d. 3 p., viršininko Remigijaus Rudmino įsakymu, jam paskirta viena griežčiausių tarnybinių nuobaudų – perkėlimas į žemesnes pareigas.

Kaip skelbta anksčiau, nustačius lengvą 0,42 prom. girtumą 43 metų pareigūnas likusiai darbo dienai buvo nušalintas nuo tarnybos ir išleistas namo.

Jam grėsė atleidimas iš tarnybos.

BNS išsiaiškino, kad pats pareigūnas nusprendė tarnybą palikti.

„Jis išeina iš tarnybos policijoje“, – BNS sakė Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis.

Tai patvirtino ir Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas R.Rudminas.

Baigus tarnybinį patikrinimą, komisariato viršininko R.Rudmino įsakymu L.Špakauskui paskirtas perkėlimas į žemesnes – vyriausiojo tyrėjo, pareigas.

„Atsižvelgta buvo į tarnybinio patikrinimo metu surinktą visumą, padaryto pažeidimo pobūdį, buvo priimtas toks sprendimas. Tai yra viena iš griežčiausių nuobaudų“, – BNS sakė R.Rudminas.

Pasak PD atstovo R.Matonio, sprendžiant, kokią nuobaudą skirti neblaiviam darbe pasirodžiusiam pareigūnui, vertinamos visos aplinkybės ir ankstesnė pareigūno veikla, ar tokių atvejų yra buvę anksčiau. Jo turimais duomenimis, iš dešimties atvejų, kai pernai metais pareigūnai į tarnybą atvyko neblaivūs, atleisti buvo šeši, o likusiems keturiems paskirtos kitokios nuobaudos.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Linas Pernavas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Linas Pernavas

Jeigu L.Špakauskas būtų buvęs atleistas, jis trejus metus negautų policijos pareigūno pensijos. Išėjęs savo noru, jis pensiją gaus iškart.

„Alkoholio vartojimas policijoje netoleruotinas. Mes turime labai griežtą vidaus kontrolės sistemą, todėl patys išaiškiname tokius faktus.

Mano įsakymu patvirtintos Priklausomybių nuo psichiką veikiančių medžiagų mažinimo policijoje gaires, vykdome daugybę prevencinių priemonių ir alkoholio vartojimo kultūra policijoje akivaizdžiai keičiasi į gerą pusę. Mūsų neformaliuose renginiuose nevartojami stiprūs alkoholiniai gėrimai, darbuotojai po darbo vis dažniau renkasi nealkoholinius gėrimus, į renginius kviečiami ir darbuotojų šeimos nariai, vaikai.

Neblaivius vairuojančius pareigūnus atleidžiame iš karto, o visi kiti atvejai vertinami individualiai. Pernai iš 10 neblaivių pareigūnų pasirodžiusių darbe, 6 buvo atleisti“, – Policijos departamento komentare cituojamas generalinis komisaras Linas Pernavas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min