TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Telšiuose vyras kaltintas pasmaugęs sugėrovą: vadino broliu, bet nužudė?

Šiame kieme įvykdyta žmogžudystė.
Giedros Akavickienės nuotr. / Šiame kieme įvykdyta žmogžudystė.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienio vakarą Telšiuose, Žarėnų gatvėje, kilo sujudimas. Moteris šaukė: „Mėlynuoja, nebėra pulso, kvieskite greitąją.“ 59 metų Pranciškui greitosios medicinos pagalbos neprireikė – medikai tik konstatavo mirtį. Jo 62 metų draugas Adolfas, įtariamas žmogžudyste, uždarytas į areštinę. Jam grėsė laisvės atėmimas iki 15 metų, tačiau pirmadienį įtariamasis paleistas iš areštinės, ekspertams pateikus kitokią preliminarią išvadą apie mirties priežastį.

Papildyta 18.38 val. Naujausiomis 15min.lt žiniomis, ikiteisminį tyrimą atliekantys pareigūnai nustatė, kad mirtis vyrą galėjo ištikti nuo širdies ligos, o ne smaugimo veiksmo.

Įtariamasis, gavus ekspertų išvadą, išleistas namo, tačiau tai dar ne galutinė ekspertų išvada.

Pradžia: Žmogžudyste įtariamo vyriškio sesuo Elvyra papasakojo, jog tokios vyriškių draugystės baigties ir reikėjo tikėtis.

Susitaikydavo išgerdami butelį 

„Abu draugai kartu gerdavo, paskui pykdavosi, nekalbėdavo gal kokias tris dienas, ir vėl suskambėdavo telefonas. Susitaikyti susėsdavo ant suoliuko prie namo ir atsukdavo butelį. Adolfas apie judviejų draugystę mėgdavo sakyti, kad jiedu su Pranciškumi – broliai“, – dėstė Elvyra.

Viename name, tačiau atskiruose butuose gyvena Elvyra ir jos brolis Adolfas su judviejų motina Bronislava. Po žmogžudystės namo kieme garbaus amžiaus motiną išsivežė Telšiuose gyvenanti anūkė.

Išleisdavo motinos pensiją

Pašnekovė neslėpė, jog brolis piktnaudžiavo alkoholiu, niekur nedirbo, gaudavo apie 340 litų invalidumo pensiją. Aišku, tokių pinigų išgyventi ir išgerti neužtektų. Tad, pasak Elvyros, brolis nesigėdijo išleisti ir mamos pensijos.

„Adolfas motinai sakydavo: „Duok pinigų, einu į parduotuvę nupirkti valgyti“. Sena moteris nesusigaudydavo, gal jai ir nelabai rūpėjo, kiek tie produktai kainuoja. Duodavo, kiek paprašo ir viskas“, – tvirtino Elvyra.

Sesers nuomone, motina per daug išlepino jauniausią savo vaiką. Kartu gyvenant jam nereikėjo niekuo rūpintis – nei valgį taisyti, nei švarą namuose palaikyti. Viskas – ant senos motinos pečių. Tad laisvą laiką vyriškis, anot  jo sesers, „užmušinėjo“ su buteliu rankose dažnai kaimyno draugijoje.

Butą išvaržė antstolis

Prieš šešiolika metų Adolfas tapo našlys. Sutapimas – tais pačiais  metais mirė ir jo tėvas. Kitas sutapimas – šiemet Plungėje pasikorė Adolfo sūnus, kuriam Telšiuose, Žarėnų gatvėje, buvo skirtas kambarėlis. Tais pačiais metais, praėjusį savaitgalį, – kieme kaimyno mirtis, o Adolfas sulaikytas.

Sesers teigimu, netekęs žmonos, Adolfas greitai prarado ir namus. Už skolas antstolių kontora butą Telšiuose pardavė ir varžytinių. Benamiu tapusį sūnų, aišku, priglaudė motina. Taip vyras atsidūrė Žarėnų gatvėje.

Draugų likimai – panašūs 

Adolfo kaimynystėje, kitoje gatvės pusėje stovinčiame name, gyvenantis draugas Pranciškus – irgi panašaus likimo.

Būdama namuose, apie 18 val. Elvyra staiga išgirdo moters klyksmą. Nusmelkė bloga nuojauta. Jos teigimu, sužinojusi, kad žmogus negyvas, net nėjo į kiemą, bijojo, jog kraupus vaizdas išliks atmintyje.

Vienišas vyras gyveno išsinuomotoje apleistoje mansardoje. Taip pat niekur nedirbo ir, pasak aplinkinių, mėgdavo svaigiuosius gėrimus. Vargšas esą gaudavo kažkokią menką pašalpą ar pensiją.

„Aplaistė“ nuveiktą darbą

Tragišką šeštadienio vakarą Elvyra matė, kaip brolis su draugu sėdėjo ant suoliuko prie savo buto langų. Tarp vyrų ant suolo stovėjo du buteliai stipraus spirituoto vyno, liaudyje vadinamu „vaisiuku“.

„Nusprendžiau, kad draugai nutarė „aplaisyti“ nuveiktą darbą – abu sode rinko obuolius, paskui lyg sukrovė į garažą žiemai“, – sakė telšiškė.

Būdama namuose, apie 18 val. Elvyra staiga išgirdo moters klyksmą. Nusmelkė bloga nuojauta. Jos teigimu, sužinojusi, kad žmogus negyvas, net nėjo į kiemą, bijojo, jog kraupus vaizdas išliks atmintyje ir ją persekios, gąsdins.

Vidutinis girtumas

Dėl nužudymo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Baudžiamasis kodeksas numato, kad tas, kas nužudė kitą žmogų, baudžiamas laisvės atėmimu nuo penkerių iki penkiolikos metų.

Tiesiai iš smagiai prasidėjusių, bet kraupiai pasibaigusių savaitgalio išgertuvių neblaivus Adolfas uždarytas į areštinę. Jam nustatytas vidutinis, 1,69 promilės, girtumas. 

Dingo ryšys tarp sesers ir brolio

Kas nutiko, kad broliais save vadinę vyrai taip susipyko, kad vienas iš jų kitą, kaip įtariama,  pasmaugė? 

Elvyros žiniomis, ėjo kalbos, kad velionis esą kažkada telefonu iškvietė  policiją jos broliui. Todėl gali būti, kad apgirtęs telšiškis prisiminė nuoskaudą, dėl kurios jam užvirė kraujas. 

„Policininkai į mūsų namą, kur gyveno motina su sūnumi, dažnai važiuodavo. Brolis girtavo ir nevengdavo pakelti ranką prieš savo motiną. Mūsų mamai – 87-eri, ji nevartoja alkoholio, tačiau sukandusi dantis kentėjo sūnaus girtavimus ir išpuolius“, – mamos gailėjo Elvyra, kuriai taip pat labai gaila, kad per alkoholį prarado ryšį su broliu. Dar vienas brolis gyvena tvarkingai ir laimingai. 

„Gyvename viename name, viename kieme, o su broliu nebuvo apie ką kalbėtis, jeigu jam ką pasakysi, gausi atgal keiksmažodžių“, – širdgėlą liejo telšiškė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min